Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Domeeninimi otepäälasteaed.ee täitis domeeniregistri 1000 täpitähtedega domeeniga

Täna, ligi 6 kuud pärast täpitähtede lansseerimist, täitis domeeninimi otepäälasteaed.ee .ee domeeniregistri 1000 täppitähtedega domeeniga, kokku on registris üle 65 000 .ee domeeni. Täpitähtedega domeeninimesid saab registreerida alates 13. juunist 2011.
13 juunil 2011 toodi .ee domeenil käibele täpitähed ä, ö, ü, õ, š ja ž, millega kaeti Eesti rahvusdomeeni all kogu Eesti tähestiku ulatus.

„Ligi 6 kuud pärast täpitähtede lansseerimist oleme jõudnud 1000. täpilise domeenini, mis teeb umbes 1,5% .ee domeenide koguarvust. Meie naaberriigil Soomel, kes lasi IDN (Internationalized domain names) domeenid käibele 2005 aastal, oli neid septembrikuus 2011 273 000 domeenist 2,5%“ ütles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts. „Seega võime öelda, et kogu Eesti tähestiku ulatuse katmine .ee domeeni all on hästi vastu võetud. Täpiliste domeenide kasvunumbrid on olnud stabiilsed. Kasv kiireneb veelgi, kui kõigile levinumatele e-postiklientidele arendatakse välja täpitähtede tugi,“ lisas Kauts.

1000. täpitähtedega domeeninime otepäälasteaed.ee registreerija Marju Ilistom ütles, et täpitähtedega domeeninimede registreerimine on võimalus eelistada ka domeeninimedes täielikult eestimaist: „Tahtsime midagi ehtsat ja eestimaist, mis muud“.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi