Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Domeenivaidluste Komisjon andis Wikimedia Foundation Inc.-le üle domeeninime wikipedia.ee
Domeeninime wikipedia.ee vaidlustaja Wikimedia Inc. esitas DVK-le vaidlustusavalduse domeeninime üleandmiseks 09. septembril 2011. Vaidlustajale on kaubamärk “WIKIPEDIA“ registreeritud aastast 2006. DVK 25. oktoobri otsuse kohaselt on domeeninimele wikipedia.ee varasem Õigus vaidlustajal Wikipedia Inc. ning registreerija on rikkunud vaidlustaja kaubamärgiõigust, kasutades kaubamärki “WIKIPEDIA“ vaidlustaja nõusolekuta. Vaidlustaja kõne all olev kaubamärk on registreeritud enne registreerija poolt domeeninime wikipedia.ee registreerimist. Seega oli domeeninimi registreeritud ilma, et registreerijal oleks olnud õigust või õigustatud huvi kõne all olevale domeeninimele. Samuti tuvastas DVK, et domeeninimi oli registreeritud pahauskselt, identse või sarnase domeeninime kasutamine meelitab ligi ning eksitab Internetikasutajaid. Üldtuntust kasutades ligimeelitamise eesmärki kinnitab registreerija veebilehe wikipedia.ee sisu, mis oli peaaegu identne vaidlustaja eestikeelse wikipedia.org veebilehega.
Lahendi täistekst on avaldatud Eesti Interneti SA veebilehelwww.internet.ee/domeenivaidlused
DVK on Eesti Interneti SA juures tegutsev sõltumatu domeenivaidluste lahendamise organ, mis pakub kohtuvälist kaitset domeeninimedega spekuleerimise ja kaaperdamise vastu. Sõltumatu domeenivaidluste komisjoni eeliseks võrreldes riikliku kohtuga on väiksem ajakulu, mis tähendab, et kaubamärgiomanikud saavad domeeninime kaaperdamise korral vaidluse lahendi oluliselt kiiremini kui kohtusse pöördumisel. Domeenivaidluste Komisjoni pöördumine ei välista õiguste kaitset ka kohtumenetluses.
Domeenivaidluste komisjoni liikmed on Indrek Eelmets, Carri Ginter, Andres Hallmägi, Taivo Kivistik, Risto Käbi, Ants Nõmper, Riina Pärn, Almar Sehver, Alar Urm.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi

uudised
internet
Head interneti 51. sünnipäeva meile!
Kas teadsid, et internet sai alguse täna täpselt 51 aastat tagasi? Just sel kaunil päeval, 29. oktoobril 1969ndal aastal, saadeti esmakordselt ühest arvutist teise lühike sõnum “LO”. See toimus USA valitsuse poolt rahastatud eksperimentaalses neljast arvutist koosnevas võrgus ARPANET ja selle lühikese sõnumi edastamist peetakse interneti sünnihetkeks.

uudised
internet
Liitu: algab maailma suurim interneti arutelufoorum IGF!
2. - 17. novembril toimub 15ndat korda maailma suurim interneti arutelufoorum IGF (Internet Governance Forum). Kuigi olude sunnil on ÜRO poolt korraldatav üritus esmakordselt täielikult virtuaalne, loodame et just videosilla vahendusel on see igaühe jaoks varasemast hoopis hõlpsamini kättesaadav.

internet
domeenid
Kuidas saab eraisik või ettevõte .ee domeeni registreerida?
Mistahes internetis nähaolev sisu - isiklikust blogist kuni
riigiportaalide ja kõigeni, mis nende kahe äärmuse vahele jääb -
eeldab unikaalset domeeni ehk maakeeli internetiaadressi. Rahvustunnusega ehk .ee
lõpulist domeeni, mis Eesti elavale inimesele kõige lihtsamini meelde jääb
ning on ühtlasi ka turvalisim lahendus, saab hõlpsalt registreerida paljude domeenide
müügiga tegelevate ettevõtete ehk registripidajate juures.
Kommentaarid