Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Domeenivaidluste Komisjon andis Wikimedia Foundation Inc.-le üle domeeninime wikipedia.ee
Domeeninime wikipedia.ee vaidlustaja Wikimedia Inc. esitas DVK-le vaidlustusavalduse domeeninime üleandmiseks 09. septembril 2011. Vaidlustajale on kaubamärk “WIKIPEDIA“ registreeritud aastast 2006. DVK 25. oktoobri otsuse kohaselt on domeeninimele wikipedia.ee varasem Õigus vaidlustajal Wikipedia Inc. ning registreerija on rikkunud vaidlustaja kaubamärgiõigust, kasutades kaubamärki “WIKIPEDIA“ vaidlustaja nõusolekuta. Vaidlustaja kõne all olev kaubamärk on registreeritud enne registreerija poolt domeeninime wikipedia.ee registreerimist. Seega oli domeeninimi registreeritud ilma, et registreerijal oleks olnud õigust või õigustatud huvi kõne all olevale domeeninimele. Samuti tuvastas DVK, et domeeninimi oli registreeritud pahauskselt, identse või sarnase domeeninime kasutamine meelitab ligi ning eksitab Internetikasutajaid. Üldtuntust kasutades ligimeelitamise eesmärki kinnitab registreerija veebilehe wikipedia.ee sisu, mis oli peaaegu identne vaidlustaja eestikeelse wikipedia.org veebilehega.
Lahendi täistekst on avaldatud Eesti Interneti SA veebilehelwww.internet.ee/domeenivaidlused
DVK on Eesti Interneti SA juures tegutsev sõltumatu domeenivaidluste lahendamise organ, mis pakub kohtuvälist kaitset domeeninimedega spekuleerimise ja kaaperdamise vastu. Sõltumatu domeenivaidluste komisjoni eeliseks võrreldes riikliku kohtuga on väiksem ajakulu, mis tähendab, et kaubamärgiomanikud saavad domeeninime kaaperdamise korral vaidluse lahendi oluliselt kiiremini kui kohtusse pöördumisel. Domeenivaidluste Komisjoni pöördumine ei välista õiguste kaitset ka kohtumenetluses.
Domeenivaidluste komisjoni liikmed on Indrek Eelmets, Carri Ginter, Andres Hallmägi, Taivo Kivistik, Risto Käbi, Ants Nõmper, Riina Pärn, Almar Sehver, Alar Urm.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
IGF 2024: AI võidukäik ning digitaalse kaasamise arendamine
Möödunud aasta viimane kuu tõi interneti haldusega seotud sidusrühmad iga-aastasele Interneti Governance Forumile (IGF). Sel korral leidis üritus aset Riyadhis ning tõi arutelu alla kümneid aktuaalseid teemasid.
Toetame kohaliku kogukonna arengut - ülevaade 2024. aastal toetatud projektide tulemustest
Eesti Interneti SA (EIS) on aastate jooksul toetanud kümneid projekte, mis on arendanud kohalikku internetikogukonda ning erinevate sihtgruppide internetialaseid teadmisi. Uue taotlusvooru valguses on sobiv aeg heita pilk projektidele, millele andsime hoogu möödunud aastal.
Mida teha, kui keegi on registreerinud sinu ettevõtte nimega domeeni?
Eesti Interneti Sihtasutus (EIS) tutvustas hiljuti ettevõtjatele erinevaid domeeniohte. See äratas paljudes huvi tutvuda internetimaailma telgitagustega ning nii mõnigi jõudis avastuseni, et ettevõtte nimega domeen on registreeritud kolmanda isiku poolt. Mida aga sellises olukorras ette võtta? Teeme ülevaate võimalikest sammudest.
Kommentaarid