Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Domeenivaidluste Komisjoni esimene lahend on bang-olufsen.ee

Eesti Interneti SA juures tegutsev Domeenivaidluste Komisjon tegi esimese otsuse, millega anti domeeninimi bang-olufsen.ee üle äriühingule Bang & Olufsen A/S.
Taani Kuningriigis registreeritud Äriühing Bang & Olufsen A/S, keda esindas patendivolinik Mikas Miniotas AAA patendubüroost, pöördus 11. oktoobril 2010 Domeenivaidluste Komisjoni hagiga Villu Kiima poolt registreeritud domeeni bang-olufsen.ee suhtes. Vaidlustajale kuulub kaubamärk Bang & Olufsen, mis on registreeritud Eesti kaubamärgiregistris alates 1996. aastast ja Euroopa Ühenduse registris alates 1998. aastast. Komisjon leidis 12. novembril 2010 tehtud otsuses, et domeen bang-olufsen.ee on kaubamärgiga eksitavalt sarnane ja otsustas domeeni üle anda vaidlustajale Bang & Olufsen A/S. Menetlus kestis kokku 31 päeva. 

„Domeeni registreerijate hulka satub paratamatult õnneotsijaid, kelle eesmärk on registreerida mõne väärtusliku kaubamärgiga sarnane domeen, et seda siis vaheltkasuga kaubamärgiomanikule maha müüa. Domeenivaidluste komisjon on loodud võitlemaks domeenidega spekulatiivse hangeldamise vastu,“ kommenteeris Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts. „Domeenide üle peetavate vaidluste puhul on ennekõike oluline just menetluse kiirus. Komisjon jõuab otsuseni 1-2 kuuga samas kui riiklikus kohtus võivad vaidlused kesta üle aasta,“ lisas Kauts.

Lahendi täistekst on avaldatud Eesti Interneti SA veebilehelwww.eestiinternet.ee/domeenivaidlused/domeenivaidluste-lahendid .

Domeenivaidluste Komisjon on Eesti Interneti SA juures tegutsev sõltumatu domeenivaidluste lahendamise organ, mis pakub kohtuvälist kaitset domeeninimedega spekuleerimise ja kaaperdamise vastu. Sõltumatu domeenivaidluste komisjoni eeliseks võrreldes riikliku kohtuga on väiksem ajakulu, mis tähendab, et kaubamärgiomanikud saavad domeeninime kaaperdamise korral vaidluse lahendi oluliselt kiiremini kui kohtusse pöördumisel. Domeenivaidluste Komisjoni pöördumine ei välista õiguste kaitset ka kohtumenetluses.

Domeenivaidluse korral küsib Domeenivaidluste komisjon vaidlustusavalduse saamisel selgitusi domeeni registreerinud isikult, kelle tegevuse suhtes vaidlustusmenetlus on algatatud. Juhul kui komisjon annab õiguse vaidlustajale, on komisjonil õigus domeeni registreering kas tühistada või anda selle õigused üle vaidlustajale. Komsjoni Reglement on tutvumiseks üleval Eesti Interneti SA veebilehel www.eestiinternet.ee .

Esimese domeenivaidluse lahendajaks oli Domeenivaidluste Komisjoni liige, Sorainen advokaadibüroo vandeadvokaat ja partner Carri Ginter. Komisjoni liikmed on veel Indrek Eelmets, Andres Hallmägi, Taivo Kivistik, Risto Käbi, Ants Nõmper, Riina Pärn, Almar Sehver ja Alar Urm.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi