Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Domeenivaidluste komisjoni uued liikmed on Enno Heringson, Mari Must ja Madis Päts
Eesti Interneti SA Nõukogu kinnitas ühehäälse otsusega Domeenivaidluste komisjoni (DVK) kolm uut liiget: vandeadvokaat Enno Heringsoni, patendivolinik Mari Musta ja vandeadvokaat Madis Pätsi. Kokku on DVK-l 12 liiget.
Mari Must on Advokaadibüroo Raidla Lejins & Norcous Euroopa kaubamärgi- ja disainivolinik, kelle töövaldkondadeks on intellektuaalomand, reklaam, domeenidega seonduvad küsimused ning tsiviil- ja halduskohtumenetlus. Mari omab magistrikraadi Tartu Ülikooli õigusteaduskonnast ning on alates 2003. aastast Eesti Patendivolinike Seltsi liige.
Madis Päts on Advokaadibüroo Luberg & Päts vandeadvokaat ja juhatuse liige, kelle peamiste tegevusvaldkondade hulka kuuluvad autori- ja tööstusomandiõigus. Lõpetanud Tartu Ülikooli Õigusteaduskonna cum laude, advokatuuri liige 1995. aastast, alates 2010. aastast kuulub Advokatuuri juhatusse.
Domeenivaidluste komisjoni liikmed on lisaks Indrek Eelmets, Carri Ginter, Andres Hallmägi, Taivo Kivistik, Risto Käbi, Ants Nõmper, Riina Pärn, Almar Sehver ja Alar Urm.
DVK on Eesti Interneti SA juures tegutsev sõltumatu domeenivaidluste lahendamise organ, mis pakub kohtuvälist kaitset domeeninimedega spekuleerimise ja kaaperdamise vastu. Sõltumatu domeenivaidluste komisjoni eeliseks võrreldes riikliku kohtuga on väiksem ajakulu, mis tähendab, et kaubamärgiomanikud saavad domeeninime kaaperdamise korral vaidluse lahendi oluliselt kiiremini kui kohtusse pöördumisel. Domeenivaidluste Komisjoni pöördumine ei välista õiguste kaitset ka kohtumenetluses.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
Uudised
Statistika
2025. aasta tõi Eesti rahvusdomeenile Euroopa keskmisega võrreldes kuuekordse kasvu
.ee rahvusdomeeni jaoks jääb selja taha edukas ning silmapaistva kasvuga aasta. Kui Euroopa riiklike tippdomeenide keskmine kasv jäi alla ühe protsendi, paistis .ee silma 5,31%-lise aastase kasvuga. Aasta lõpu seisuga oli .ee registris kokku 182 032 domeeni.
Uudised
Balti Domeenipäevad
Regulatsioonid on uus normaalsus: ülevaade domeenindust mõjutavatest poliitikatest
Euroopas ei saa tehnoloogiast rääkida ilma regulatsioonideta. Pilv, tehisintellekt, küberturvalisus, andmed ning üha selgemalt ka domeeninimed, on tugevalt seotud Brüsselis tehtavate otsustega. Just sellest teemast tegi Balti Domeenipäevadel ülevaate CENTRi poliitikajuht Polina Malaja.
Uudised
IGF
WSIS+20: tagasihoidlik kokkulepe, kuid suur samm edasi
Kui suur osa maailmast oli 17. detsembril tärkavas jõulumeeleolus, siis internetihalduse jaoks oli tegemist ajaloolise päevaga. Nimelt võeti ÜRO Peaassambleel vastu WSIS+20 lõppdokument. Kuigi see ei juhtunud aplausi saatel ning paljud riigid olid rahulolematud, ei kõhelnud keegi selle poolt hääletamises.
Kommentaarid