Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

.ee kutsub 9. oktoobrist 4-9. klassi õpilasi Küberpähkli võistlusele

Küberpähkli pressiteade: Tallinna Tehnikaülikool, Kaitseministeerium ja Eesti Interneti Sihtasutus kutsuvad 4.-9.klasside õpilasi osalema digitaalse ohutuse alaste pädevuste e-testis Küberpähkel.
Küberpähkli võistlust korraldatakse Eestis juba kolmandat aastat, kuid esmakordselt on see kättesaadav internetist kõikidele 4.-9. klasside õpilastele terve kuu vältel. Test koosneb 30 testi küsimusest ja taustaküsimustest. Auhinnad jagatakse välja loosiga. 
Õpilaste poolt läbitavas e-testis pööratakse tähelepanu digitaalsele reputatsioonile, privaatsusele, pettuste äratundmisele, tervisele ja sotsiaalsele manipulatsioonile. Ideid küsimusteks on andnud nii teadustöö kui ka uus riiklik informaatika õppekava ideekava põhikoolile. Leiame, et küberohtudega hakkama saamisel ja digitaalsete ohutuse alaste pädevuste kasvatamisel on vajalikud nii teavitustöö kui ka järjepidev proovile panek näiteks läbi e-testi, kirjeldab Birgy Lorenz Küberpähkli üks korraldajatest.
 
Küberpähkli läbiviimist toetavad Kaitseministeerium, Eesti Interneti Sihtasutus, Tallinna Tehnikaülikool, HITSA, Politsei ja piirivalveamet, Targalt Internetis/Lastekaitse Liit, Telia Eesti, BCS Koolitus, Insplay ja Tallinna Haridusamet.
 
Võistluse kohta leiate info: www.küberpähkel.ee / www.kyberpahkel.ee

Lisainfo:
BIRGY LORENZ, TTÜ Küberolümpia/Küberpähkli projektijuht
birgy.lorenz@gmail.com

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi