Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Eesti Ekspressi artiklis ebatäpsete väidete ümberlükkamine

Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts kohtus Eesti Ekspressi ajakirjanikuga ja edastas ka kirjalikud selgitused kõigi õhku visatud spekulatsioonide osas, kahetsusväärsel kombel ei ole mitmed neist leidnud täna ajalehes ilmunud artiklis kajastamist.
Ekslik on artiklis esitatud väide, nagu Eesti Interneti SA-l oleks käimas kolm kohtuvaidlust Andmekaitse Inspektsiooniga. Eesti Interneti SA-l ei ole ei inspektsiooni ega kellegi teisega käimas mitte ühtegi kohtuvaidlust.

Samuti on ekslik väide lähetuste sihtkohtades kauem viibimisega kohta ja Eesti Ekspressile esitati erinevate ürituste kestvuse kohta täielikud andmed. Kõigilt lähetustelt on naastud esimesel võimalusel pärast kogu programmi lõppu ja sõltuvalt lennuvõimalustest.

Soetatud generaator on asutuse kontori varutoide tagamaks asutuse töö elektrikatkestuste korral. Toidet ei ole võimalik tagada UPS-dega, UPS tagab vaid valitud hulga arvutustehnika töö võrgukatkestuse ajal generaatori toitele ümber lülitamise ajal. Kõigi küsitavatena esitatud kulude kohta on olemas selgitused, kasvõi näiteks „Eesti helisalvestised 1939” CD-de soetamine, mis oli asutuse kingitus Endel Lippmaa 80 juubeliks. Juhatuse liikme leping näeb osana motivatsioonipaketist ette ka enesetäiendamisega seotud kulude katmise.

Seoses tasu langetamisega on jäetud märkimata Ekspressile esitatud väide, et domeeni tasu on seotud nimede arvuga registris. Samuti, et eraisikutel on .ee lõpulisi domeene võimalik registreerida ka tasuta eesti.ee ja era.ee lahendusi kasutades.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi