Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts peab ettekande Euroopa domeeniorganisatsioonide ühenduse peaassambleel.

Täna ja homme toimuv CENTR (Council of Europe National Top Level Domain Registries) 46. peaassamblee toob Brüsselisse kokku Euroopa domeeniorganisatsioonide liidrid. Kohtumise peateemad on DNSSec ja turvalisus, registriandmete akuutsus ning Interneti arengud seoses uute geneeriliste tippdomeenide emiteerimisega.
Assambleel peab ettekande ka Eesti Internet SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts rääkides kogemusest Eestis läbiviidud domeenireformiga ja juurutatud uuendustest turvalisuse tõstmise ning isikutuvastuse vallas, kus Eestil on unikaalseid kogemusi.

„CENTR-s toimub Euroopa Liidu riikide tippdomeeni-organisatsioonide koostöö Interneti-domeeninduse arendamise ja turvalisuse alal, mis muudab CENTR-i meie jaoks Ameerika Ühendriikides baseeruva ICANN kõrval teiseks olulisimaks Internetiorganisatsiooniks. Meie huvi on DNSSec juurutamine ja kogemuste vahetamine Interneti turvalisusega seotud teemadel,“ ütles Marek-Andres Kauts. „Internet on olemuslikult riigipiire ületav nähtus, mille arendamine toimub rahvusvahelise koostöö vormis. Eestis on domeenindus kuni viimase ajani olnud võrdlemisi alarahastatud ja vähe tähelepanu pälvinud valdkond, mida ilmestab ka asjaolu, et Eesti on viimane Euroopa Liidu riik, kes CENTR töös ei osale. Vajalik on domeenireformiga võetud suunal kiirete sammudega edasi liikuda.“

CENTR on assotsiatsioon, mis koondab rahvuslikke tippdomeene (ccTLD) haldavaid registreid Euroopas nagu näiteks .uk Ühendkuningriikidest ja .es Hispaaniast. Täisliikmelisus on avatud organisatsioonidele, kes haldavad rahvusliku tippdomeeni registrit.

Eesti Interneti SA on Vabariigi Valitsuse ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) poolt asutatud organisatsioon, mille eesmärk on Eesti .ee maatunnusega tippdomeeni haldamine.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi