Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Eesti Interneti SA stipendiaadid on Martin Kurgi ja Andres Põder

Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi juures Eesti Interneti SA poolt välja pandud stipendiumid pälvisid äriinfotehnoloogia eriala tudeng Martin Kurgi ja arvutisüsteemide erialal õppiv Andres Põder. Stipendiaadid valis 8 kandidaadi seast välja Eesti Interneti SA ja TTÜ Arengufondi ühiskomisjon.
Stipendiumid anti üle eile, 24. novembril 2010 Tallinna Raekojas stipendiaatide auks peetud pidulikul vastuvõtul. „On rahvusvaheliselt väljakujunenud tava, et riikide internetiorganisatsioonid panustavad tehnoloogiahariduse edendamisse ja valdkonna populariseerimisse. Üks põhjuseid selleks on, et Interneti levik sai paljuski alguse just akadeemilistest ringkondadest,“ kommenteeris Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts. „Stipendiumitega parimate tudengite tunnustamist võib nimetada ka auvõla tasumiseks, kuna 18 aastat kaeti .ee tippdomeeni haldamise kulud haridusele ja teadusele ettenähtud vahendite arvelt,“ lisas Kauts.

Stipendiaatide valikut kommenteerides ütles Kauts: „Kõik 8 kandidaati olid õppetöös väga tugevad ja nende seast kahte stipendiaati välja selgitada oli raske. Pidasime lisaks õppeedukusele oluliseks ka aktiivset eluhoiakut.“

Eesti Interneti SA stipendiaat Martin Kurgi: „Äriinfotehnoloogia erialal õpetatakse nii infotehnoloogiat kui ka majandust. Eesmärk on saada tipptasemel spetsialistiks mõlemas valdkonnas ja stipendium annab kindlasti lisamotivatsiooni.“ 

„Olen pärit Ida-Virumaalt Aserist. Ülikoolis õppimise ja Tallinnas elamisega on paratamatult seotud lisakulud, mis panevad valiku ette, et kas otsida ülikoolis käimise kõrvalt töökoht. Kooli kõrvalt tööl käimine, eriti esimestel kursustel, vähendab paratamatult õppimisele jäävat aega,“ ütles Eesti Interenti SA stipendiaat Andres Põder. „Stipendium võimaldab mul pühenduda õppetööle ja enese arendamisele. Eesmärk on omandada võimalikult hästi TTÜ poolt pakutav haridus ja saada tipptasemel IT spetsialistiks,“ lisas Põder. Andres Põder võtab aktiivselt osa ka üliõpilaselust kuuludes TTÜ IT-teaduskonna üliõpilasnõukokku.

Ühe stipendiumi suurus on 20 000 krooni.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi