Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Eesti rahvusdomeeni .ee all kaetakse kogu Eesti tähestik

Eesti Interneti SA kuulutas välja riigihanke, mille üks osa on Eesti rahvusdomeenile .ee täpitähti õ, ä, ö, ü sisaldavate domeeninimede registreerimise tehnilise võimaluse loomine (Internationalized Domain Name – IDN).
„Eesti rahvusdomeeni .ee võimaluste edasiarendamine on Eesti Interneti SA prioriteet ning järgmine samm sellel teel on kogu Eesti tähestiku ulatuse katmine domeeninimede registreerimisel. Samuti nagu keel ja kultuur kannavad edasi traditsioone, väljendab .ee rahvusdomeen meie päritolu veebis. Teiste sõnadega on rahvusdomeen maa ja rahva sümbol internetis, mistõttu on väga oluline, et kogu Eesti tähestikku oleks domeeninimede registreerimisel võimalik kasutada,“ üles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts. „Täpitähtedest õ, ä, ö, ü, š ja ž just täishäälikud on eesti keele eripära, mistõttu mõelge juba aegsasti välja kõige ilusamaid eestikeelseid sõnu oma domeeninimedeks,“ lisas Kauts. 

Enne täpitähtede lansseerimist on vaja ka otsustada, kas teha „päikesetõusu“ periood, mil kaubamärgiomanikud ja ärinimed saavad eelisõiguse domeeninimede registreerimisel või avada täpitähtedega domeeninimede registreerimine kohe „kes ees, see mees“ printsiibil. Täpitähtede võimaluse loomise orienteeruv aeg on käesoleva aasta II või III kvaratlis, täpne lansseerimise aeg selgub hanke tulemusena läbiviidava analüüsi käigus. Täpitähtedega domeeninimede registreerimine ja kasutamine saab kõigile olema vabatahtlik. 

Hanke käigus arendatakse ka välja Registreerija portaal, mille eesmärk on võimaldada registreeriatel saada kõigi temaga seotud domeenide informatsiooni, sh kehtivus ja andmed registripidaja kohta ühest kohast. Projekti finantseeritakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

“Kui koduleht on maja, siis domeen on aadress kus maja asub. Domeeninimed on kordumatud.” Vaata lisaks www.internet.ee.

Eesti Interneti SA on Vabariigi Valitsuse ja ITL poolt asutatud organisatsioon, mille eesmärk on Eesti .ee maatunnusega tippdomeeni haldamine. Domeenireeglid .ee, pri.ee. com.ee, fie.ee ning med.ee ja tasu kinnitab konsensusliku otsusega Eesti Interneti SA 6-liikmeline nõukogu. Pooled nõukogu liikmed nimetab ITL erinevate kogukonna esindajate hulgast (Avo Ots, Taavi Talvik, Erki Urva) ja pooled liikmed on nimetatud riigi poolt (Maria Värton, Jaak Anton, Jaanus Tehver)

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi