Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

2016-2018 strateegiaperioodi väljakutsed

Sidusrühmade kaasabiga koostas EIS uue 2016-2018 strateegia, mis kaardistab selleks perioodiks planeeritud eesmärgid, väljakutsed ja tegevused. Näiteks  oleme seadnud domeenide arvu sihttasemeks perioodi lõpus 111 000 .ee domeeni.
EIS-i missioon on Eesti maatunnusega ja Eestiga seotud tippdomeenide haldamine, arendamine ja turvalisuse tagamine, domeeninimede registreerimise korraldamine internetikogukonna, sealhulgas avalikes huvides. Sellest tulenevalt valmis strateegia registripidajate töögrupi, kaasa mõelda soovivate interneti ja domeeninduse huviliste, EIS-i nõukogu ja loomulikult terve EIS-i kollektiivi koostöös. Strateegia algdokument oli avalikeks mõtteavaldusteks üleval EIS-i foorumis

Uue kolme aasta pikkuse strateegiaperioodi väljakutseteks on näiteks ülemaailmse domeeniäri võimaliku kasvu peatumise ja uute rahvusvaheliste ülddomeenide, näiteks .xyz, .cloud, turule tulemisega kohanemine. Lisaks kindlasti domeeni registreerimise protseduuride edasine lihtsustamine, samuti on Eesti interneti arengu seisukohalt oluline kogukonnas domeeni valdkonna ja internetihalduse alase arutelukutluuri tekitamine. .ee kui Eesti märk on värav eestlasteni ja eestimaalasteni. .ee on parim viis jõuda oma klientide ja lugejateni Eestis. Kohaliku halduskontakti nõude kaotamisega soovime muuta suhtlemist eestimaalastega veel lihtsamaks ja .ee veelgi kättesaadavamaks ja elujõulisemaks.

Eesmärkidest, väljakutsetest loe rohkem sihtasutuse nõukogu poolt kinnitatud 2016-2018 strateegiast SIIN.  

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi