Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Ettevõtte Beehosting OÜ kustutamise mõju domeeni kasutajatele

Eesti Interneti Sihtasutus (EIS) annab teada, et ettevõtte Beehosting OÜ äriregistrist kustutamise tõttu 14. jaanuaril 2024, on nimetatud ettevõttega seotud domeenid suunatud kustutusmenetlusse.
Ettevõtte Beehosting OÜ kustutamise mõju domeeni kasutajatele

.ee domeenireeglite kohaselt saab domeeninime registreerija olla üksnes kehtiva registreeringuga juriidiline isik. Tulenevalt asjaolust, et Beehosting OÜ kaudu registreeritud .ee domeenide omanikuks on määratud nende tegeliku kasutaja asemel tänaseks äriregistrist kustutatud Beehosting OÜ, on nimetatud ettevõtte poolt registreeritud domeenid suunatud kustutusmenetlusse. Oluline on märkida, et Beehosting OÜ ei ole akrediteeritud .ee registripidaja ehk EIS ei saa ettevõtte osas teostada vajalikku järelevalvet.

Seega on domeeni kasutamiseks vaja selle tegelikul kasutajal pöörduda domeeni üleandmise avaldusega oma akrediteeritud .ee registripidaja poole. Avaldus peab sisaldama domeeni kasutamise tõendeid (näiteks domeeni registreeringu arvet või teisi materjale). Selle alusel teostab registripidaja domeeni üleandmise selle tegelikule kasutajale, mille tulemusena saab domeeni taaskord kasutada. Juhul, kui te ei tea, kes on teie domeeni registripidaja, saate selle kindlaks teha meie kodulehel oleva otsingumootori kaudu.

Juhime tähelepanu, et Beehosting OÜ valduses olevate .ee domeenide kustutusmenetlus lõppeb 1. aprillil 2024. Kui menetluse lõpuks pole toimunud ettevõtte valduses olevate domeenide üleandmist, jõuavad need oksjonile EISi Oksjonikeskkonda. Kustunud domeenid on oksjonil 24 tundi ning neile saavad teha pakkumisi kõik huvilised üle kogu maailma.

Soovitame kasutajatel, keda puudutab Beehosting OÜ domeenide kustutusmenetlus, pöörduda registripidaja poole esimesel võimalusel – nii kindlustate, et saate õigeaegselt teile kuuluva domeeni omanikuks ning jätkata selle kasutamist.


Täiendavate küsimuste või probleemide korral võtke meiega ühendust info@internet.ee.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi