Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Küberolümpia pressiteade: European Cyber Security Challengele sõidab kümme noort küberkaitse talenti

Juba kevadest saadik on Tallinna Tehnikaülikool Küberolümpia programmi raames selgitanud välja Eesti parimaid noori küberkaitsest huvitunud noori talente. Maikuus viidi läbi eelvoor, milles osales 101 huvilist kelle hulgast kutsuti põhivõistlusele 30 erineva kooli esindajat. Põhivõistluse auhinnaks olnud koolitusprogrammi valiti 16 inimest, kellest laupäeval valiti välja 10 noort inimest esindama Eestit rahvusvahelisel võistlusel Hispaanias.
Rahvusvahelisel võistlusel, European Cyber Security Challenge, osaleb käesoleval aastal 15 Euroopa riiki (Austria, Küpros, Tšehhi, Taani, Eesti, Saksamaa, Kreeka, Iirimaa, Itaala, Liechtenstein, Norra, Rumeenia, Hispaania, Šveits ja Inglismaa).

1. novembril 2017 Malagas (Hispaanias) astuvad Eesti eest võistlustulle kaptenid: Artur Luik (TTÜ), Kristjan Leotoots (Pärnumaa Kutsehariduskeskus) ning meeskond: Heino Sass Hallik (TTÜ), Tanel Peep (TTÜ), Markkus Olaf Millend (TTÜ), Kert Ojasoo (TTÜ), Gregor Eesmaa (TÜ), Taavi Eomäe (TÜ), Jürgen Laks(TÜ), Tauri Toel (Tallinna Polütehnikumi vilistlane). Kaasas on ka treener Triin Muulmann, Kehtna Kutsehariduskeskusest ja teised kodumaised fännid.

Küberolümpia programmi põhitoetajad on Kaitseministeerium ja Eesti Interneti Sihtasutus; projektiga on kokku seotud aga veel 25 erinevat ettevõtet, kes on oma nõu ja jõuga olnud abis koolituste ja seminaride korraldamisel.

Võistluse ametlik veeb: http://www.europeancybersecuritychallenge.eu/

Eesti meeskonna võistluskogemusi vahendame edaspidi Eesti huvilisele Facebooki kanalil. Soovime noortele edu!

Lisainfo:
BIRGY LORENZ, TTÜ Küberolümpia projektijuht
birgy.lorenz@gmail.com

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi