Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

ICANN 44. kohtumisel Prahas kuulutati välja organisatsiooni uus president

Täna Prahas alanud ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) 44. kohtumisel kuulutati välja organisatsiooni uus president ja tegevjuht, kelle primaarseks ülesandeks on uute rahvusvaheliste tippdomeenide (gTLD) programmi avamise järgne töö erinevate huvigruppidega.
ICANN seinise juhi Rod Beckstromi välja vahetanud Fadi Chehadé on laia rahvusvahelise kogemusega juht, kelle oskustega loodetakse ICANN muuta gobaalselt orienteeritumaks organistasiooniks. USA valitsusasutuste ja ettevõtluse taustaga Rod Beckstromi eesmärk oli palju vastukaja tekitanud uute rahvusvaheliste tippdomeenide programmi käivitamine. Lõppjärku jõudnud reform toob endaga Interneti domeeninimede maailma ajaloolised muudatused võimaldades korporatsioonidel, mittetulundusühingutel ja kogukonna gruppidel võtta kasutusele oma valitud gTLD. Laialdased muudatused võimaldavad lisaks ladina tähestikule taotleda ka IDN („internationalized domain names“) nimesid kirillitsas, araabia tähestikus või hieroglüüfides. Uutele nimedele on esitatud 1930 taotlust 60 riigist, näiteks domeenidele .bank, .stockholm ja .google. 

Uue rahvusvahelise taustaga juhi ülesanne on reformi järgne ICANN-i ja erinevate huvigruppide, sh riikide valitsuste vaheliste pingete maandamine ning erinevate osapoolte senisest suurem ICANN tegevusse kaasamine. USA, Egiptuse ja Liibanoni kodakondsust omav Chehadé töötas viimati USA pilvetehnoloogia lahendusi pakkuva ettevõtte Vocado LCC tegevjuhina ja enne seda IBM Global Technology Services Lähis-Ida ja Põhja Aafrika regiooni juhina. Chehadé on lõpetanud Stanfordi Ülikooli ja New Yorgi Polütehnilise Ülikooli summa cum laude.

ICANN 44. kohutumine Prahas keskendub peamiselt registripidajate akrediteerimise ning uute rahvusvaheliste tippdomeenide programmi efektiivsuse teemadele.

24-29 juunini kestval kohtumisel osalevad Eesti Interneti Sihtasutuste nõunikud Marek-Andres Kauts ning Norman Aeg.

Lisainformatsioon ning kohtumise päevakava on leitav http://prague44.icann.org/

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi