Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

ICANN Silicon Valley kohtumise peateemad on uued geneerilised tippdomeenid ja IPv6

Rahvusvahelise internetiorganisatsiooni ICANN järjekorras 40. kohtumine toob Ameerika Ühendriikidesse San Franciscosse kokku Interneti ja domeenindusega seotud organisatsioonide liidrid üle maailma.
Seekordse kohtumise peateemad on uute geneeriliste tippdomeenide programm, Interneti turvalisus ja DNSSec ning üleminek Ipv6-le. Kohtumist austab oma kohalolekuga ka Ameerika Ühendriikide 42. president Bill Clinton. „Silicon Valley kohtumise kuumim teema on uute geneeriliste tippdomeenide programm. Eesti huvid on seotud eeskätt Interneti turvalisuse ja DNSSec-ga ning Ipv6-le üleminekuga, mille kallal töötame,“ ütles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts.

„Uute geneeriliste tippdomeenide programm on seni suurim muudatus rahvusvahelise internetikorralduse ajaloos. Programmi jõustumine võimaldaks senistele .com, .net, .org ja veel 17 geneerilisele tippdomeenile lisaks luua ükskõik millise geneerilise tippdomeeni, näiteks .berlin, .shop või .cocacola. ICANN kuulutas programmi välja 2008. aastal Pariisis, San Franciscos jätkuvad arutelud erinevate huvigruppide ja sihtrühmadega,“ sõnas Kauts. „Meie positsioon antud küsimuses on, et Internet on saavutanud oma positsiooni rahvusvahelises majanduses just tänu iseseisvusele ja pidevale evolutsioonile. On näha, et uute geneeriliste tippdomeenide järele on majanduslik nõudlus ja programmiga tuleb edasi minna, kuid seejuures ei tohi alahinnata küberruumis esinevaid julgeolekuriske. Eestil on siin kogemusi“. 

Kauts: „Veebruaris teatas ICANN Ipv4 aadressite lõppemisest ja viimased neljanda põlvkonna aadressiplokid jaotati regionaalsetele organisatsioonidele ehk RIR-dele välja. Ehkki RIR-de käest on neid veel mõnda aega saada, on praegu viimane aeg hakata laiemalt tähelepanu pöörama Ipv6-le üleminekule.“ 

„Interneti turvalisuse tõstmine ning DNSSec’i kasutamine tippdomeenide turvalisuse tõstmisel on ICANN’i poolt kinnitatud tegevussuund, millele pöörtakse suurt tähelepanu. DNSSec on digiallkirja kasutav tehnoloogia, mis muuhulgas teeb kurjategijatel väga raskeks internetikasutajate juhtimise kuritegevusega seotud veebilehtedele. DNSSec juurutamine on mitmeid osapooli hõlmav protsess, millesse kaasatakse lisaks Eesti Interneti SA-le interneti teenusepakkujad, registripidajad ja registreerijad, kui DNSSec kasutajad. Kohtumisel arutati .ee tippdomeeni digiallkirjastamise küsimusi ja peeti läbirääkimisi DNSSec juurutamise kogemusega partneritega,“ ütles kohtumisel viibiv Eesti Interneti SA juhatuse liige Jaak Lippmaa.

Kohtumine kestab 13.02 – 18.02.2011. Eestit esindab ICANN kohtumisel delegatsioon koosseisus Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts, juhatuse liige Jaak Lippmaa ja nõunik rahvusvahelise suhtluse ja kommunikatsiooni küsimustes Maarja Kirtsi. Eesti Interneti SA on Vabariigi Valitsuse ja ITL poolt asutatud organisatsioon, mille eesmärk on Eesti .ee maatunnusega tippdomeeni haldamine, turvalisuse tagamine, internetikogukonna esindamine rahvusvaheliste organisatsioonide, sh ICANN juures ja domeenivaidluste komisjoni töö korraldamine.

Kohtumise päevakava on kättesaadav http://svsf40.icann.org/
 

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi