Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
ICANN Singapuri kohtumine võib tähendada olulisi muudatusi Interneti korralduses
Singapuris 19-24. juunil toimuva kohtumise peateema on uute geneeriliste tippdomeenide programm (gTLD), mille saatus kohtumisel otsustatakse. Programmi ICANN direktorite nõukogu poolt heaks kiitmine tähendab senistele .com, .net ning .org ja veel 17 geneerilisele tippdomeenile lisaks võimalust luua misiganes geneerilise tippdomeeni. Ennustuste kohaselt võib otsus tähendada sadade uute tippdomeenide teket, näteks .berlin, .royal, .sports ning ka tuntud kaubamärgikujulise domeeninime nagu .canon, .ibm jne.
„Ehkki geneeriliste tippdomeenide programm on olnud päevakorras juba alates 2008. aastast, jätkuvad aktiivsed arutelud ka täna. Programmiga otsustatakse sisuliselt Interneti aadressiruumi saatus,“ ütles GAC (ICANN Governmental Advisory Commitee) liige ja Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts.
Programmi aktiivsed pooldajad on ärikogukond, kommerts-domeeniregistrite operaatorid ja domeenide vahendajad ehk registripidajad. Intellektuaalomandi valdajad ja kaubamärkide omanikud, samuti valitsuste esindajad on äraootavamal seisukohal.
„Meie positsioon on, et kui uute tippdomeenide jaoks on majanduslik nõudlus, siis tuleb need käiku anda. Samas peavad ICANN multi-stakeholder protsessi osaliste poolt esitatud küsimused saama ammendavad vastused, vastasel juhul võib diskussioon väljuda ICANN protsessi raamest ja asetada löögi alla tänase internetikorralduse riikideülese staatuse,“ sõnas Kauts. „Selline stsenaarium ei vasta kindlasti meie huvidele ja ootustele.“ Vastavasisulise kirja on USA Kaubandusministrile saatnud ka Euroopa Komisjoni asepresident ja digitaalarengu volinik Neelie Kroes.
ICANN direktorite nõukogu koosolekud, kus on võimalik otsus vastu võtta planeeritud 20. ja 24. juunile.
Lisaks peateemale on seekordsel kohtumisel luubi all esimese astme IDN (Internationalized Domain Names) domeeninimed, näiteks hieroglüüfid, kirillitsa ja araabia tähed domeeninimedes. Samuti arengumaade toetamine uute gTLD programmi raames.
Jälgi sündmiste käiku Twitteris twitter.com/#!/Eesti_Internet
Eesti huvid kõneall oleval kohutmisel lisaks rahvusvaheliselt aktuaalsetele teemadele on domeeniregistri andmete (WHOIS) akuraatsus ja DNSSec.
Kohtumine kestab 20.06 – 24.06.2011.
Eesti Interneti SA on Vabariigi Valitsuse ja ITL poolt asutatud organisatsioon, mille eesmärk on Eesti .ee maatunnusega tippdomeeni haldamine, turvalisuse tagamine, internetikogukonna esindamine rahvusvaheliste organisatsioonide, sh ICANN juures ja domeenivaidluste komisjoni töö korraldamine.
Kohtumise päevakava on kättesaadav singapore41.icann.org/.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi

uudised
internet
Head interneti 51. sünnipäeva meile!
Kas teadsid, et internet sai alguse täna täpselt 51 aastat tagasi? Just sel kaunil päeval, 29. oktoobril 1969ndal aastal, saadeti esmakordselt ühest arvutist teise lühike sõnum “LO”. See toimus USA valitsuse poolt rahastatud eksperimentaalses neljast arvutist koosnevas võrgus ARPANET ja selle lühikese sõnumi edastamist peetakse interneti sünnihetkeks.

uudised
internet
Liitu: algab maailma suurim interneti arutelufoorum IGF!
2. - 17. novembril toimub 15ndat korda maailma suurim interneti arutelufoorum IGF (Internet Governance Forum). Kuigi olude sunnil on ÜRO poolt korraldatav üritus esmakordselt täielikult virtuaalne, loodame et just videosilla vahendusel on see igaühe jaoks varasemast hoopis hõlpsamini kättesaadav.

internet
domeenid
Kuidas saab eraisik või ettevõte .ee domeeni registreerida?
Mistahes internetis nähaolev sisu - isiklikust blogist kuni
riigiportaalide ja kõigeni, mis nende kahe äärmuse vahele jääb -
eeldab unikaalset domeeni ehk maakeeli internetiaadressi. Rahvustunnusega ehk .ee
lõpulist domeeni, mis Eesti elavale inimesele kõige lihtsamini meelde jääb
ning on ühtlasi ka turvalisim lahendus, saab hõlpsalt registreerida paljude domeenide
müügiga tegelevate ettevõtete ehk registripidajate juures.
Kommentaarid