Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

ICANN46 – organisatsiooni areng muutuvas Internetimaailmas

ICANN-i juhi Fadi Chehadé avakõne rõhk oli seatud organisatsiooni sisemiste muutuste ja tegevuskava tutvustamisele, keskendudes ICANN-i rahvusvahelistamisele uute keskuste avamisega Singapuris ning Istanbulis.

Rahvusvaheliselt domeenindust haldava ICANN-i (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) juht Fadi Chehadé on varasemalt rõhutanud vajadust muuta Ameerika Ühendriikides paiknev organisatsioon vastavalt kõiki huvigruppe kaasavale mudelile (multi-stakeholder model) rahvusvahelisemaks. Pekingis alanud järjekordsel avalikul kohtumisel tutvustas ICANN-i juht plaani avada keskused Singapuris ning Istanbulis, viimaks juhtimine osaliselt Aasia, Euroopa, Araabia ning Aafrika regioonidesse.

Vastavalt mainitud mudelile, uute rahvusvaheliste domeeninimede programmiga (gTLD) lisanduvatele domeeninimedele, kiirelt arenevale Internetimaailmale, samuti ka mobiilirakenduste kasutamise kasvule, on oluline ümber hinnata, mis suunas liigub domeenindus ning sealjuures ka ICANN.

ICANN töögruppides keskendutakse teemadele, mis on suunatud gTLD programmi avamisega kaasnevatele ohtudele. Päevakajalised teemad hõlmavad samuti DNSSec turvalahendust,  IPv6 ning domeeninimede süsteemi (DNS) väärkasutust.

ICANN46 avalik konverents toimub 8-11 aprillil Pekingis, Hiinas. Päevakava on leitavhttp://beijing46.icann.org/.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi