Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

#IGF2016 ehk maailma Interneti halduse diskussiooniplatvorm

Internet Governance Forum (IGF) on üks suurimaid avatud Interneti diskussioonifoorumeid, kust leiab teemasid alates võrguneutraalsusest, küberturvalisusest, inimõigustest,  ekstremismist internetis ja sotsiaalmeedias kuni kolmanda maailma internetiseerimiseni.
IGF-i kui platvormi eesmärk on tuua erinevate huvigruppide inimesed kokku võrdsetena. IGF ei ole ehk platvorm, kus tehakse otsuseid, kuid on platvorm, mis toob kokku riigi- ja erasektori ning kodanikuühiskonna aktivistid. Diskussioon viib edasi. Rahvusvaheliselt domeenindust korraldava ICANN-i konverentsidega võrreldes on teemadering laiem ning vähem tehniline.

IGF teemadevalik on valdavalt suunatud kolmanda maailma internetiseerimisega seotud teemadele, lõhe arengu- ning arenenud maade info kättesaadavuses on suur. Kolmas maailm on infoallikate ja tehniliste vahendite osas suuresti muust maailmast sõltuv. See tekitab ühelt pool võimalusi, aga teiselt poolt ka probleeme. Lisaks sellele räägitakse palju inimõigustest interntis, kas online ja offline kehtivad õigused peaksid olema samad?  Sotsiaalmeedia plahvatus on teinud viimasest kanali ka ekstremistidele. Kas sisu peaks piirama? Kes peaks sisu piirama - riigid, erasektor või kodanikuühiskond? Kas plakatite maha kiskumisel on tulemust või kolib see ekstremistliku tegevuse põranda alla? Kumb on siis hullem?

IGF-e korraldatakse ka regionaalsel tasemel. Selle seoses on ka .ee-l oma eesmärk muuta 2017. aastal juba kolmandat korda toimuv konverents Interneti Päev regionaalseks IGF-ks.

Rohkem teemasid ja päevakava leiad SIIT. Täpsemalt sellest, mis toimus ja millest räägiti juba .ee blogis peale sündmust.

Toimuval võimalik silm peal hoida veebiülekannete ja transkriptide kaudu, samuti on paneeldiskussioonidesse võimalik esitada küsimusi. Selle kohta leiad rohkem informatsiooni SIIT.

Jälgi IGF ametlikku hashtagi #IGF2016 Twitteris!

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi