Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Internet – ajaloo üks olulisemaid majandusharusid – ICANN52

Ülemaailmse internetikogukonna järjekordsel kogunemisel küttis endiselt kirgi kõikide tippdomeenide registri IANA ülesannete lepingu lõppemine USA Kaubandusministeeriumi ja rahvusvahelislt domeenindust haldava ICANN-i vahel.

USA Kaubandusministeeriumi leping ICANN-ga lõppeb 2015 aasta septembris. Küsimus on selles, milline “keha” peaks saama kaubandusministeeriumi asemel lepingupartneriks ning millised peaksid olema tippdomeenide registri ülesanded. Arutletakse mudelite üle kas “keha” peaks olema ICANN-i väline või sisene, kellest ta koosnema peaks ning kuidas tagatakse läbipaistvus ja vastutus. 15. jaanuariks 2015 pidid kolm kogukonda, kes kasutavad IANA teenuseid, esitama omapoolsed esialgsed ettepanekud võimalikust mudelist. Tähtajaks esitasid oma ettepanekud protokollide ja numbrite kogukonnad, domeeninimede kogukond ei ole oma mudelit esitanud (kogukonnad www.iana.org). Loodetavasti saab see valmis enne järgmise ICANN-i konverentsi toimumist juunis. 
ICANN-i ülemaalimse strateegia nõunik Therese Swinehart kirjutas ICANN-i blogis, et tänaseks hetkeks on kogukond teinud rohkem kui 90 avalikku kohtumist või kõnet, üle 5200 töötunni ning vahetanud umbes 10 000 e-kirja, et anda IANA ülesanded üle kõiki sidusrühmi arvestavale kogukonnale (multistakeholder community). (www.icann.org/news/blog/joining-the-global-discussion-at-icann-52)

Need teemad ei ole olulised ainult kogukonnale, kuid ka tervele maailmale. ICANN-i direktorite nõukogu juhataja Steve Crocker ütles suured sõnad, et internet on inimajaloo üks olulisemaid majandusharusid. Seda ilmestab fakt, et aasta pärast hinnatakse interneti majanduse väärtuseks 4,2 triljonit USA dollarit (Dr. Yaacob Ibrahim).

Koos kõige sellega peetakse nädala jooksul meeletu arv erinevaid sessioone IPv6-st, DNSSEC-st, võimalikust WHOIS-i asendajast ning kindlasti on oluliseks teemaks ka uuted rahvusvahelised tippdomeenid – gTLD.

ICANN52 avalik konverents toimub 8-12 veebruaril Singapuris. Päevakava on leitav singapore52.icann.org/en/schedule-full

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi