Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Juhatuse esimees Marek-Andres Kauts peab turvalisuse teemalise ettekande Tšehhi rahvusliku domeeniorganisatsiooni NIC.CZ aastakoosolekul
“Anonüümsust säilitavate pahalaste valduses olevaid domeene kasutatakse muuhulgas paroolide varastamiseks. Domeeni registreerijate identifitseerimiseks ja andmebaasi akuraatsuse tagamiseks on Eestis välja töötatud maailmas unikaalne lahendus, millega on võimalik vastutus domeeni kasutamise eest seada nime registreerinud füüsilisele või juriidilisele isikule. Lahendus omab tähtsust ka DNSSec seisukohalt, kuna DNSSec-ga loodav usaldusahel pikeneb,” lisas Kauts.
Marek-Andres Kautsi ettekanne tutvustab loodud uuendust ning selle toimimismehhanisme ning adapteerimisvõimalusi teistele riikidele. Kontseptsioon põhineb rahapesu ja terrorismivastasel meetmestikul FATF 40+9 ja omab tähendust just rahvusvaheliste registreeringute andmete akuraatsuse tagamisel, kus ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutamine ei ole võimalik.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi

uudised
internet
Head interneti 51. sünnipäeva meile!
Kas teadsid, et internet sai alguse täna täpselt 51 aastat tagasi? Just sel kaunil päeval, 29. oktoobril 1969ndal aastal, saadeti esmakordselt ühest arvutist teise lühike sõnum “LO”. See toimus USA valitsuse poolt rahastatud eksperimentaalses neljast arvutist koosnevas võrgus ARPANET ja selle lühikese sõnumi edastamist peetakse interneti sünnihetkeks.

uudised
internet
Liitu: algab maailma suurim interneti arutelufoorum IGF!
2. - 17. novembril toimub 15ndat korda maailma suurim interneti arutelufoorum IGF (Internet Governance Forum). Kuigi olude sunnil on ÜRO poolt korraldatav üritus esmakordselt täielikult virtuaalne, loodame et just videosilla vahendusel on see igaühe jaoks varasemast hoopis hõlpsamini kättesaadav.

internet
domeenid
Kuidas saab eraisik või ettevõte .ee domeeni registreerida?
Mistahes internetis nähaolev sisu - isiklikust blogist kuni
riigiportaalide ja kõigeni, mis nende kahe äärmuse vahele jääb -
eeldab unikaalset domeeni ehk maakeeli internetiaadressi. Rahvustunnusega ehk .ee
lõpulist domeeni, mis Eesti elavale inimesele kõige lihtsamini meelde jääb
ning on ühtlasi ka turvalisim lahendus, saab hõlpsalt registreerida paljude domeenide
müügiga tegelevate ettevõtete ehk registripidajate juures.
Kommentaarid