Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Kas Sinu koduleht on “roheline”?

Mistahes domeeninduse või internetiga laiemalt seotud rahvusvahelistel kogunemistel ei saa üle ega ümber IANA funktsioonide tulevikust ehk sellest, kuidas korraldatakse alates septembrist 2015 domeeniregistrite registri töö ja järelvalve. Kuid on ka palju muud!

Täna algas Euroopa domeeniregistrite üldkogu, kus ei saa mööda küll domeeniregistrite registri IANA tulevikust, kuid arutatakse ka teemasid nagu “roheline register ja kodulehed”.  The Green Web Foundation on sihtasutus, mille tegevus on suunatud “rohelisema” interneti poole luues selleks erinevaid tööriistu, mida iga huviline testida ja kasutada saab.  Viimase 365 päeva jooksul on rakenduse kasutajad kontrollinud  194 578 971 veebilehte 223 riigist. “Rohelisest” internetist lähemalt www.thegreenwebfoundation.org

Lisaks on domeenihaldajaid paeluvateks teemadeks registri lukk, teenus, mis kaitseb domeeni registreerijat soovimatute muudatuste eest andmetes, ning see, kas domeeniregister vastutab sisu eest või mitte. Üldine arvamus on, et register ei saa sisu eest vastutada.

Päevakava ja seotud materjalid on leiatavd CENTR kodulehelt.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi