Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Kes haldab Internetti? – ICANN51

Steve Crocker: “Keegi ei kontrolli Internetti”! (No one controlles the Internet!) Nii ütles ICANNi direktorite nõukogu juhataja 51. konverentsi avakõnes. Konverentsi peateemaks on küsimus, milline on sobilik üleminekukava kui USA Kaubandusministeeriumi leping ICANNga tippdomeenide registri IANA ülesannete täitmise osas 2015. aastal lõppeb.

USA Kaubandusministri Penny Fritzkeri kohaselt oli 20 aastat tagasi umbes 16 miljonit internetikasutajat, täna on see number 2,5 miljardit. 2008. aastal oli Internetiga ühendatud 1,5 miljardit seadet, täna on see number hinnanguliselt 7,5. Ning, 2018. aastaks hindavad eksperdid selle numbri kasvu 18. miljardini.

Rahvusvaheliselt domeenindust haldava ICANNi põletavaim proovikivi ongi sobiva üleminekukava kokku panemine. Lepingu lõpetamisega on USA eesmärk loobuda föderaalvalituse kontrollist domeeninduse haldamise üle. Nagu ütles konverentsi avamisel USA kaubandusminister Penny Fritzker “USA kaitseb ja hoiab vaba, elujõulist ja avatud Internetti”! (USA will protect and preserve a free, vibrant and open Internet). Seoses sellega arutavad töögrupid alates valitsuse esindajatest, rahvusregistrite esindajatest kuni tehnilise kogukonnani välja, kuidas jõuda kõiki sidusrühmi ja USA Kaubandusministeeriumit rahuldava kavani ja millised on ja peaksid olema tippdomeenide registri ülesanded.

Koos kõige sellega peetakse nädala jooksul üle 220 erineva sessiooni IPv6st, DNSSECst, võimalikust WHOISi asendajast, uutest rahvusvahelistest gTLDst ning näiteks ka ICANNi strateegiast Aafrikas.

ICANN51 avalik konverents toimub 12-16 oktoobril Los Angeleses. Päevakava on leitavhttp://la51.icann.org/en/schedule-full 

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi