Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Kes haldab Internetti? – ICANN51
USA Kaubandusministri Penny Fritzkeri kohaselt oli 20 aastat tagasi umbes 16 miljonit internetikasutajat, täna on see number 2,5 miljardit. 2008. aastal oli Internetiga ühendatud 1,5 miljardit seadet, täna on see number hinnanguliselt 7,5. Ning, 2018. aastaks hindavad eksperdid selle numbri kasvu 18. miljardini.
Rahvusvaheliselt domeenindust haldava ICANNi põletavaim proovikivi ongi sobiva üleminekukava kokku panemine. Lepingu lõpetamisega on USA eesmärk loobuda föderaalvalituse kontrollist domeeninduse haldamise üle. Nagu ütles konverentsi avamisel USA kaubandusminister Penny Fritzker “USA kaitseb ja hoiab vaba, elujõulist ja avatud Internetti”! (USA will protect and preserve a free, vibrant and open Internet). Seoses sellega arutavad töögrupid alates valitsuse esindajatest, rahvusregistrite esindajatest kuni tehnilise kogukonnani välja, kuidas jõuda kõiki sidusrühmi ja USA Kaubandusministeeriumit rahuldava kavani ja millised on ja peaksid olema tippdomeenide registri ülesanded.
Koos kõige sellega peetakse nädala jooksul üle 220 erineva sessiooni IPv6st, DNSSECst, võimalikust WHOISi asendajast, uutest rahvusvahelistest gTLDst ning näiteks ka ICANNi strateegiast Aafrikas.
ICANN51 avalik konverents toimub 12-16 oktoobril Los Angeleses. Päevakava on leitavhttp://la51.icann.org/en/schedule-full
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
Olukorrast digiriigis: miks registreerida .ee domeen?
EISi esindajad rääkisid Delfi taskuhäälingus "Olukorrast digiriigis" värskes episoodis .ee domeenist ning selle vajalikkusest ettevõtetele.
2024. aasta .ee domeeninimedes: Tallinn lükkas Tartu troonilt
2024. aasta on .ee domeeninimedesse toonud mitmeid muutusi ja uusi trende. Hea meel on tõdeda, et Eesti tippdomeen on jätkanud enda kasvu, mis on esimese poolaasta lõpuks jõudnud 6,6% juurde.
Domeeni registreering jäi pikendamata? Sellega võivad kaasneda just need küberohud
EIS viis hiljuti läbi uuringu, mille fookuses oli .ee domeeni registreeringu pikendamise protsess. Tulemustest selgus, et suur osa vastajatest teadvustab küll erinevaid domeeni registreeringu kaotamisega seotud küberohte, kuid on ka neid, kelle arvates ühtegi ohtu ei kaasne. Kuna domeen on digitaalse maailma üks kõige väärtuslikumaid varasid, teeme ülevaate võimalikest ohtudest, mis võivad registreeringu lõppemisega kaasneda.
Kommentaarid