Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Kohtumine Internetikasutajate Nõukojaga

Reedel toimus Eesti Interneti SA (EIS) ja Internetikasutajate Nõukoja kohtumine, kus arutati võimalikke domeenireeglite muudatusi ning Internetikogukonna tihedama kaasamise võimalusi.
Kohtumine kutsuti kokku andmaks lähtepunktid Internetikogukonnaga arutelude alustamiseks seoses võimalike domeenireeglite muudatustega. Uuendusettepanekute sisendiks on juba kaks aastat töötanud domeeniregistri kogemused domeeninduse korraldamisel ja eesmärk lahknevuste eemaldamine domeenireeglitest ja reaalselt registris aset leidvatest protsessidest. Samuti soovis EIS kuulata kogukonna esindajate võimalikke lisaettepanekuid reeglite muutmiseks.

Internetikasutajate Nõukojale tutvustati EIS-i põhimõtteid Internetikogukonna kaasamisel ja arutati erinevaid võimalusi koostöö tõhustamiseks erinevate Internetikogukonna esindajatega, et tagada huvide tasakaalustatud esindatus. 

Kõne all olnud teemade edasiseks arutamiseks kutsutakse kokku sihtasutuse juurde moodustatud Registripidajate töögrupp.

Internetikasutajate Nõukoda on Eesti Interneti SA juurde moodustatud nõuandev kogu, mis koondab Eesti rahvusdomeeni .ee haldamise reeglites ja põhimõtetes kaasa rääkida soovivaid eksperte ning on sidustajaks Internetikasutajate huvide ja vajaduste ning EIS-i vahel.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi