Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Kõik külastatuimad veebilehed on ümber registreeritud

Loetud päevad enne ümberregistreerimata domeenide ajutist väljalülitamist tehtud seire näitab, et Neti.ee poolt avaldatava külastatavuse TOP 100 nimekirjas olevatest .ee-domeenidest on ümberregistreeritud 100 protsenti.

„Domeenide registreerijad on olnud hoolsad ja kellel on oma domeeni vastu huvi, on nime 7 kuu jooksul ümberregistreerinud. Tagasiside põhjal registreerijatelt võib öelda, et ümberregistreerimata on tänase seisuga veel mõned üksikud kasutuses olevad domeenid, enamik ümber registreerimata domeenidest on ilmselt omanike jaoks oma aja ära elanud ning ümber registreerimisele ei lähe. Need muutuvad pärast registrist kustutamist vabaks,” ütles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts. Kokku on Eesti Interneti SA-l registreeritud domeene 49417, millest 11543 on uusi ja 37874 ümberregistreeritud vanu domeene. Ümber registreerimata on tänase seisuga veel 40 000 vana korra järgi aastatel 1992 kuni 2010 registreeritud domeenidest.

Eelmisel nädalal alustas Eesti Interneti SA Euroopa Regionaalarengu Fondi toel teavituskampaaniat „Hoia oma veebikodu“, mille eesmärk on teavitada neid, kelleni varasem otseteavitus pole uuendamata registriandmete tõttu jõudnud.

Oma domeeni saab kontrollida aadressil www.internet.ee. Ümber registreerimata domeenid lülitatakse 6. veebruaril tsoonifailist välja, mis tähendab, et kuni ümberregistreerimiseni lakkab ligipääs antud domeeninimega seotud veebilehtedele ja e-posti kontodele. Juhul, kui kahe kuu jooksul (kuni 06.04.2011) ei ole endiselt avaldatud soovi domeeni ümber registreerida, muutuvad ümberregistreerimata domeeninimed vabaks, mis tähendab, et kõigil soovijatel on võimalik neile pretendeerida.

Eesti Interneti SA on Vabariigi Valitsuse ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) poolt asutatud organisatsioon, mille eesmärk on Eesti .ee maatunnusega tippdomeeni haldamine. Domeenireeglid ja -tasud .ee, pri.ee. com.ee,fie.ee ning med.ee osas kinnitab konsensusliku otsusega Eesti Interneti SA 6-liikmeline nõukogu, mille pooled liikmed nimetab ITL ja pooled liikmed riik.


Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi