Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Miks ei saa domeeninimedes kasutada emotikone ehk meeleolu väljendavaid kujundeid?
Alates 2014. aastast annab ICANN välja Multistakeholder Ethos Award-i ehk sellega avaldatakse austust inimesele või inimestele, kes on ICANNi kogukonnas silmapaistvalt panustanud sidusrühmade kaasamisse Internetiga seotud küsimustes. Auhinna saajad panustasid täpitähtede (IDN-s) juurutamisse rahvusdomeenide seas Aasia ja Vaikse ookeani regioonis, aidates nii muuta Interneti mitmekeelsemaks ja kättesaadavamaks; ning rahvusdomeenide (ccNSO) ja rahvusvaheliste ülddomeenide kogu (GNSO) loomisele ICANNi juures. ccNSO töös osalevad pea kõik tema 161-st liikmest, kaasa arvatud .ee.
Põnev meenutus konverentsis on videolugu sellest, miks ei saa domeeninimedes kasutada emotikone ehk naerusuid, mida sotsiaalmeedias ja erinevatel platvormidel ohtralt kasutatakse.
ICANN59-t peegeldab arvudes 169 avalikku arutelu, 1336 osalejat, kelle seas 410 esmaosalejat. Tegemist oli 11nda konverentsiga Aafrikas, kust säutsuti 386 korral, tehti 303 fotot, mida vaatas 39 000 inimest.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi

uudised
internet
Head interneti 51. sünnipäeva meile!
Kas teadsid, et internet sai alguse täna täpselt 51 aastat tagasi? Just sel kaunil päeval, 29. oktoobril 1969ndal aastal, saadeti esmakordselt ühest arvutist teise lühike sõnum “LO”. See toimus USA valitsuse poolt rahastatud eksperimentaalses neljast arvutist koosnevas võrgus ARPANET ja selle lühikese sõnumi edastamist peetakse interneti sünnihetkeks.

uudised
internet
Liitu: algab maailma suurim interneti arutelufoorum IGF!
2. - 17. novembril toimub 15ndat korda maailma suurim interneti arutelufoorum IGF (Internet Governance Forum). Kuigi olude sunnil on ÜRO poolt korraldatav üritus esmakordselt täielikult virtuaalne, loodame et just videosilla vahendusel on see igaühe jaoks varasemast hoopis hõlpsamini kättesaadav.

internet
domeenid
Kuidas saab eraisik või ettevõte .ee domeeni registreerida?
Mistahes internetis nähaolev sisu - isiklikust blogist kuni
riigiportaalide ja kõigeni, mis nende kahe äärmuse vahele jääb -
eeldab unikaalset domeeni ehk maakeeli internetiaadressi. Rahvustunnusega ehk .ee
lõpulist domeeni, mis Eesti elavale inimesele kõige lihtsamini meelde jääb
ning on ühtlasi ka turvalisim lahendus, saab hõlpsalt registreerida paljude domeenide
müügiga tegelevate ettevõtete ehk registripidajate juures.
Kommentaarid