Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Kriitilisest infrastruktuurist ja turvalisusest Euroopa domeeniregistrites ehk CENTR56 üldkogu

Täna ja homme kogunevad Euroopa domeeniregistrite kõrgeimad pead ning arutavad  aktuaalseid teemasid nagu turvalisus ja infrastruktuur registrites ja muudatused rahvusvahelise domeeninduse korralduses ehk IANA ülesannete üleminek Ameerika Ühendriikidelt kogukonnale.
Euroopa domeeniregistrite koostöö käib üldiselt valdkonnapõhiste töögruppide kaudu ning üldkogu on nende kõrval just registrite kõrgematele peadele, et ka neil oleks võimalus kohtuda teiste rahvusdomeenide juhtidega ning vaadata laiemalt domeenindust kui meie igapäevatöö.

Üldkogul annavad oma tegevustest ülevaate nii rahvusvaheliselt domeenindust korraldav ICANN kui selle tehnilist poolt haldav IANA, lisaks ka Euroopa Komisjon ning kogukonna poolselt interneti haldusega tegelev IGF (Internet Governance Forum). Samuti saavad juhid ülevaate kõikide CENTRi töögruppide tööst.

Põletavaimad kitsamad teemad on registrite kriitiline infrastruktuur ning turvalisus, kus Sloveenia (.si) ja Holland (.nl) räägivad vastavalt oma turvalisust puudutavast tegevuskavast ning pahavara ning õngitsemise uuringust, toimub ka arutelu. Lisaks on oma osa pühendatud registrite endi uudistele, kus näiteks Kanada (.ca) annab ülevaate oma uuest hinnastrateegiast ning Saksamaa (.de) uutest lisateenustest.

Detailse päevakava leiad SIIT.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi