Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Kutsume osalema nimekonkursil "Ehe Eesti - Eesti ettevõtetele eesti nimi 2023"!

Emakeele Selts, Eesti Interneti Sihtasutus, Keeleamet, Eesti keelenõukogu ning Haridus- ja Teadusministeerium kuulutavad välja ettevõttenime võistluse “Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi 2023“.
Kutsume osalema nimekonkursil

Ettevõtmine sai alguse 2016. aastal ja toimub juba kaheksandat korda. Traditsiooniliselt emakeelepäeval välja kuulutatava võistluse eesmärk on juhtida ettevõtjate ja avalikkuse tähelepanu avaliku ruumi võõrkeelestumisele ning väärtustada eestikeelseid äri- ja ettevõttenimesid.

Nimevõistluse auhind antakse välja seitsmes kategoorias: tootmisettevõte, teenindusettevõte, vabaühendus, haridus- ja kultuuriasutus, aasta uustulnuk, õpilasfirma ja rahvusdomeeninimi.

Žürii liige, Eesti Keele Instituudi tänapäeva eesti keele osakonna juhataja Sirli Zupping julgustas kõiki soovijaid kandidaate esitama: “Märgakem nutikaid ja selgeid eesti ettevõttenimesid ning esitage need nimevõistlusele. Mu meelest on sümpaatsed sellised nimed, mis on hõlpsasti kasutatavad nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt, lisaks annan oma poolehoiu alati sellistele ettevõttenimedele, mille taga on nutikas kujunemislugu.”

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. september 2023 otselingil  https://bit.ly/EheEesti2023.

Võistluse võitjad valib žürii, milles on esindatud Eesti Interneti Sihtasutuse, Eesti Keele Instituudi, Eesti keelenõukogu, Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni, Emakeele Seltsi, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Keeleameti esindajad.

Võistluse tulemused avalikustatakse ettevõtjate päeva paiku oktoobri alguses Emakeele Seltsi kodulehe www.emakeeleselts.ee kaudu.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi