Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Millised sõnad iseloomustavad üle 10-aastaseid domeene?

Domeeni registreerimise kõige olulisemateks sammudeks on silmapaistva nime ning registreeringu pikkuse valimine. Kui domeeninimede lühiajalised trendid annavad meile aimu hetkel ühiskonnas aktuaalsetest teemadest, siis nüüd võtame luubi alla veebiaadressid, mille registreering on vanem kui 10 aastat.
Millised sõnad iseloomustavad üle 10-aastaseid domeene?

Üle 10-aastaste domeenide sõnakaardi puhul paistab silma, et pikaajaliste nimede puhul kasutatakse võrreldes väiksema vanusega nimedega vähem kordusi ning rohkem unikaalseid märksõnu. Seda põhjusel, et kauem eksisteerinud domeenide taga on pikemalt tegutsenud firmad ja kaubamärgid.

Veebiaadresside kaudu on näha, et eestlastele on hingelähedasteks kodu, tehnika ja ehitusega seotud teemad. Kõige enam leiavad üle 10-aastastes domeenides kasutust sõnad “auto” ja “keskus”, nende kannul “ehitus” ning “kool”. Läbi kumavad mitmed rahvusvahelise ambitsiooniga domeenid, milles on rakendust leidnud sõnad “estonia”, “baltic”, “service” ja “group”. Domeeniomanikud ei ole näidanud üles tagasihoidlikkust, valides nimedesse aktiivselt sõnu “meister”, “star” ja “ekspert”.

Eesti kohanimedest on kõige populaarsemad Tallinn ja Tartu, neile järgnevad “parnu”, “narva” ja “voru”. Julgustame siinkohal kasutama eestimaistes domeenides täpitähti - nii saab olla kindel, et veebilehe nimi on selge ja üheselt mõistetav ning ei kaota enda algset tähendust. Kui soovid endale mõne Eesti kohanimega .ee veebiaadressi, siis saad seda nüüd teha meie Oksjonikeskkonna vahendusel: https://auction.internet.ee/.

Üle 10-aastaste domeeninimede puhul on hea meel tõdeda, et kuigi kasutust leiavad mitmed ingliskeelsed sõnad, on nimekirja esimene pool igati eestimaine. Kõige populaarsemad sõnad üle 10-aastaste domeenide nimedes on:

 1. 1. auto

 2. 2. keskus

 3. 3. ehitus

 4. 4. kool

 5. 5. eesti

 6. 6. sport

 7. 7. maja

 8. 8. grupp, kodu

 9. 9. est,net

 10. 10. pro

 11. 11. abi

 12. 12. mets,service

 13. 13. pood

 14. 14. rent,trans

 15. 15. meister

 16. 16. projekt

 17. 17. car

 18. 18. euro

 19. 19. klubi

 20. 20. aed


.ee domeeni registreerimine on parim viis eestimaalasteni jõudmiseks. Oma veebileht on digitaalne visiitkaart ning kõige kindlam viis oma tegevuste ja ettevõtmiste tutvustamiseks. Kui sina ei ole tänaseks veel enam kui 160 000 .ee domeeni omaniku seas, saad seda alustada kiirelt ja mugavalt Eesti Interneti Sihtasutuse kodulehel - vaata lähemalt siit!

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi