Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Päikesetõusuperioodi esimesel nädalal on täpitähtedega domeenide eelregistreerimine aktiivne
Eesti Interneti SA-le laekunud 20 taotlusest 8 puhul tugineti kaubamärgile, 10 taotlust esitati ärinime kujulisele ning 2 taotlust isikunime kujulise täpitähtedega domeeninime reserveerimiseks. Praeguseks on kõik esimese nädala jooksul esitatud 20 taotlust Eesti Patendivolinike Seltsi poolt kontrollitud. Esitatud taotlustest on rahuldatud 14.
„Oma täpitähtedega kaubamärgi ja ärinime kaitsmise võimalust kasutatakse aktiivselt. Kes seda võimalust praegu ei kasuta, see võtab riski, et domeeninimi satub kaaperdaja kätte. Ka kaaperdajalt saab nime kätte, kuid palju suuremate kuludega“, märkis EPS-i liige patendivolinik Indrek Eelmets. „Kahjuks oleme domeeni reserveerimise taotluste läbivaatamisel pidanud tegema ka keeldumise otsuseid. Valdavalt on taotluse rahuldamata jätmise põhjuseks, et domeeninimi ei ole identne taotleja varasema kaubamärgi või ärinimega. Samuti on ette tulnud keeldumisi, kuna kaubamärgi alusel soovib domeeninime reserveerida isik, kes ei ole vastava kaubamärgi registrisse kantud omanik“, kommenteeris EPS-i juhatuse liige patendivolinik Almar Sehver.
Lisainformatsiooni leiab aadressilt lubatud.internet.ee.
Reserveerimise periood on jaotatud kahte osasse. 16.05.2011 – 05.06.2011 kestvas perioodi esimeses faasis saab Eesti Interneti SA-le esitada reserveerimise taotlusi.06.06.2011 – 12.06.2011 kestvas perioodi teises faasis vaadatakse Eesti Patendivolinike Seltsi poolt reserveerimise taotlused läbi ning tehakse taotluse rahuldamise või mitterahuldamise otsus. Kontrollimenetluse tulemusena reserveeritud domeeninimede nimekirja kantud domeeninime on taotlejal võimalik registreerida kuni 31.12.2011.
Alates 13. juunist 2011 avatakse .ee täpitähtedega domeeninimede registreerimine kõigile soovijatele „kes ees, see mees“ printsiibil. Lisanformatsioon lubatud.internet.ee
Täpitähtedega domeeninimede reserveerimine ja registreerimine on vabatahtlik. Täpitähtedega domeeninimede registreerimisel kehtib tava domeeni registreerimise tasu, mille kehtestab lõpptarbijale registripidaja.
Eesti Interneti SA on Vabariigi Valitsuse ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) poolt asutatud organisatsioon, mille eesmärk on Eesti .ee maatunnusega tippdomeeni haldamine. Domeenireeglid ja -tasud .ee, pri.ee. com.ee, fie.ee ning med.ee osas kinnitab konsensusliku otsusega Eesti Interneti SA 6-liikmeline nõukogu, mille pooled liikmed nimetab ITL ja pooled liikmed riik.
Eesti Patendivolinike Selts (EPS) on Eestis tegutsevaid patendivolinikke ühendav organisatsioon, mille üks eesmärk on edendada tööstusomandi õiguste (nt kaubamärgid ja patendid) kaitse valdkonda Eestis. EPS-i kuulub 45 patendivolinikku erinevatest patendi- ja advokaadibüroodest. Täpitähtedega domeeninimede reserveerimise taotlusi kontrollivad EPS-i liikmed Indrek Eelmets, Ingrid Matsina, Riina Pärn ja Almar Sehver.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi

uudised
internet
Head interneti 51. sünnipäeva meile!
Kas teadsid, et internet sai alguse täna täpselt 51 aastat tagasi? Just sel kaunil päeval, 29. oktoobril 1969ndal aastal, saadeti esmakordselt ühest arvutist teise lühike sõnum “LO”. See toimus USA valitsuse poolt rahastatud eksperimentaalses neljast arvutist koosnevas võrgus ARPANET ja selle lühikese sõnumi edastamist peetakse interneti sünnihetkeks.

uudised
internet
Liitu: algab maailma suurim interneti arutelufoorum IGF!
2. - 17. novembril toimub 15ndat korda maailma suurim interneti arutelufoorum IGF (Internet Governance Forum). Kuigi olude sunnil on ÜRO poolt korraldatav üritus esmakordselt täielikult virtuaalne, loodame et just videosilla vahendusel on see igaühe jaoks varasemast hoopis hõlpsamini kättesaadav.

internet
domeenid
Kuidas saab eraisik või ettevõte .ee domeeni registreerida?
Mistahes internetis nähaolev sisu - isiklikust blogist kuni
riigiportaalide ja kõigeni, mis nende kahe äärmuse vahele jääb -
eeldab unikaalset domeeni ehk maakeeli internetiaadressi. Rahvustunnusega ehk .ee
lõpulist domeeni, mis Eesti elavale inimesele kõige lihtsamini meelde jääb
ning on ühtlasi ka turvalisim lahendus, saab hõlpsalt registreerida paljude domeenide
müügiga tegelevate ettevõtete ehk registripidajate juures.
Kommentaarid