Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

.ee liitus RIPE Atlas võrgustikuga

RIPE Atlas on interneti mõõtmisvõrgustik, mille abil saab mõõta interneti ühenduste kvaliteeti ja käideldavust tuhandetest kohtadest maailmas. Mõõtmistulemused on enamuses avalikud ja visualiseeritud. Meie panustame atlase mõõtmisvõrgustikku ankruga, mida kasutatakse mõõtmisseadmete juhtimiseks. 
RIPE Atlas on võrgustik, mille eesmärk on lihtsustatult mõõta Interneti kvaliteeti. Väidetavalt on tegemist suurima mõõtevõrguga maailmas. Võrk koosneb väikestest mõõtmisseadmetest, mida RIPE jagab tasuta. Nende puhul on tegemist põhimõtteliselt väikeste ruuteri sarnaste seadmetega, mis koguvad mõõteinfot ja saadavad andmed RIPE serverisse. Ankrud juhivad mõõtmisseadmete tööd.
Atlas on põhimõtteliselt healoomuline botnet, mis annab võimaluse näha oma võrku väljast poolt. Võrgus on üle 9300 vaatepunkti üle maailma ning andmed on avalikud. Atlast kasutatakse ka näiteks teadusuuringuteks. Atlase võrgu abil saadi jälile ka näiteks Türgi suurima telekomi ettevõtte praktikale neti tsensuurist kõrvale hiilimise tõkestamiseks teeselda Google avatud nimeservereid.

RIPE NCC (Réseaux IP Européens Network Coordination Centre) on Euroopa IP-võrkude võrgukoordinatsiooni keskus ehk regionaalne internetiregister, mis tegeleb AS-numbrite ja IP-aadresside haldusega.

RIPE Atlasest leiad rohkem informatsiooni https://atlas.ripe.net/ ning ankrute ja panustajate ülevaate leiad SIIT

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi