Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Täna alanud ICANN45. konverentsil tutvustas vastne juht organisatsiooni uut tegevuskava.
Erinevalt tavapärastest avakõnedest, mis keskenduvad Internetimaailmas aktuaalsete teemadele ja probleemidele, oli seekordse sissejuhatuse keskmes ICANN-i enda uus tegevuskava. Fadi Chehadé rõhutas, et ICANN-i tegevuse aluseks olev kõiki huvigruppe kaasav mudel (multi-stakeholder model) peab olema oma sisemisemuselt võrdne. Oluline küsimus on selles, kuidas kaasata aruteludesse kõik huvigrupid, et tagada kõikidele inimestele avatud, jätkusuutlik ning turvaline Internet. Chehadé strateegia paneb huvigrupid ICANN-i tegevuse keskmesse.
Lisaks rõhutas vastne juht vajadust muuta Ameerika Ühendriikides resideeruv organisatsioon rahvusvahelisemaks. Tõhusamaks ja kiiremaks kaasamiseks minnakse üle maatriksjuhtimisele.
ICANN töögruppides keskendutakse teemadele nagu domeeninimede süsteemi (DNS) väärkasutus, DNSSec, IPv6 ning uute rahvusvaheliste domeeninimede programm.
ICANN45. konverents toimub 14.-18. oktoobril Torontos, Kanadas. Päevakava on leitavhttp://toronto45.icann.org/
ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) on rahvusvaheliselt domeenindust haldav organisatsioon.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
Milliseks kujunesid kõige populaarsemad domeenid Inglise oksjonil?
Eesti Interneti Sihtasutus tõi alates möödunud aasta kevadest turule üle kümnendi reserveerituna ja blokeerituna hoitud .ee domeenid. Nende hulgas oli mitmed koha- ja riikide nimed, aga ka tähed ja numbrid. Milliseks kujunesid kõige populaarsemad domeenid ning nende võidupakkumised? Teeme tulemustest ülevaate.
Olukorrast digiriigis: miks registreerida .ee domeen?
EISi esindajad rääkisid Delfi taskuhäälingus "Olukorrast digiriigis" värskes episoodis .ee domeenist ning selle vajalikkusest ettevõtetele.
2024. aasta .ee domeeninimedes: Tallinn lükkas Tartu troonilt
2024. aasta on .ee domeeninimedesse toonud mitmeid muutusi ja uusi trende. Hea meel on tõdeda, et Eesti tippdomeen on jätkanud enda kasvu, mis on esimese poolaasta lõpuks jõudnud 6,6% juurde.
Kommentaarid