Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Täna alanud ICANN45. konverentsil tutvustas vastne juht organisatsiooni uut tegevuskava.

ICANN-i vastste juhi Fadi Chehadé avakõne keskendus organisatsiooni uuele ambitsioonikale tegevuskavale, rõhutades kõiki huvigruppe arvestava kaasamismudeli olulisust (multi-stakeholder model) ning vajadust muuta ICANN rahvusvahelisemaks.

Erinevalt tavapärastest avakõnedest, mis keskenduvad Internetimaailmas aktuaalsete teemadele ja probleemidele, oli seekordse sissejuhatuse keskmes ICANN-i enda uus tegevuskava. Fadi Chehadé rõhutas, et ICANN-i tegevuse aluseks olev kõiki huvigruppe kaasav mudel (multi-stakeholder model) peab olema oma sisemisemuselt võrdne. Oluline küsimus on selles, kuidas kaasata aruteludesse kõik huvigrupid, et tagada kõikidele inimestele avatud, jätkusuutlik ning turvaline Internet. Chehadé strateegia paneb huvigrupid ICANN-i tegevuse keskmesse.
Lisaks rõhutas vastne juht vajadust muuta Ameerika Ühendriikides resideeruv organisatsioon rahvusvahelisemaks. Tõhusamaks ja kiiremaks kaasamiseks minnakse üle maatriksjuhtimisele.

ICANN töögruppides keskendutakse teemadele nagu domeeninimede süsteemi (DNS) väärkasutus, DNSSec, IPv6 ning uute rahvusvaheliste domeeninimede programm.

ICANN45. konverents toimub 14.-18. oktoobril Torontos, Kanadas. Päevakava on leitavhttp://toronto45.icann.org/

 

ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) on rahvusvaheliselt domeenindust haldav organisatsioon.


Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi