Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Täna algab domeeniregistri korrastamise viimane etapp. Domeenid muutuvad mitteaktiivseks, kuid neid on võimalik ümberregistreerimisega uuesti aktiveerida

Täna jõuab domeeniregistri korrastamine viimasesse etappi: domeenid, mis on jäetud ümberregistreerimiseks olnud seitsme kuu vältel uuendamata eemaldatakse .ee tsoonist ja nimed muutuvad mitteaktiivseks.

Ümberregistreerimata domeenide tsoonist eemaldamisega lakkab domeeni kaudu ligipääs antud domeeninimedega seotud veebilehtedele ja e-posti kontodele. „Säilitame domeene ja nendega seotud andmeid veel kaks kuud, mil mittetöötavat domeeni on võimalik aktiveerida. Selleks tuleb pöörduda registripidaja juurde, esitada taotlus ja seejärel võtab protseduur aega umbes tund alates taotluse registripidaja juurest Eesti Interneti SA-sse jõudmisest,“ ütles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts. „Tsoonist võetakse välja ainult need domeenid, mille registreerijad ei ole seitsme kuu jooksul registripidajale ümberregistreerimistaotlust esitanud. Ca. 50 500 ümberregistreeritud või pärast uuele domeenikorrale üleminekut registreeritud uut domeeni see ei puuduta,“ lisas Kauts.

Rõhutame, et veebilehtedel ja e-postikontodel olevat materjalid ei kustu ja jäävad teenusepakkujate serveritesse alles. Domeeni toonist välja võtmine peatab viidete näitamise domeeni teenindavatele nimeserveritele, mis tähendab, et lehed ei ole domeeni kaudu kättesaadavad.

Juhul, kui kahe kuu jooksul (kuni 06.04.2011) ei ole endiselt avaldatud soovi domeeni ümberregistreerida, muutuvad ümberregistreerimata nimed vabaks ja kõigil soovijatel on võimalik neid „kes ees, see mees“ põhimõttel registreerida ning kasutusele võtta.

Ühtlasi registri korrastamise viimasesse etappi jõudmisega hakkab lõppema ka Eesti Interneti SA poolt neljas laines läbi viidud registreerijate ümberregistreerimisest teavitamine. Teavitusprojekte juhtinud Eesti Interneti SA nõunik Maarja Kirtsi annab tehtust ülevaate: „Teavitustegevus oli põhjalik ja selle võib jaotada nelja ossa. Esiteks toimus registreerijate teavitamine koostöös registripidajatega kasutades nende olemasolevaid kontaktide baase. Seejärel teavitasime e-posti teel, mille käigus saadeti vana domeeniregistriga Eesti Interneti SA-le üle antud e-postiaadressitele välja üle 250 000 kirja. Kolmandaks, kuna registris oli hulk registreerijaid, kellel e-posti kontakt puudus, saatsime neile teavituskirjad tavapostiga. Viimasena lainena teavitame Euroopa Regionaalarengu Fondi toel läbiviidava meediakampaaniaga „Hoia oma veebikodu“, mis on praegusel hetkel veel käimas. Usun, sõnum on jõudnud sihtgrupini.“

Olukorras, kus domeen on muutunud mitteaktiivseks, kuid soov on see ümberregistreerida, palume esiteks kontrollida oma domeeni www.internet.ee, valida registripidaja ja esitada seejärel valitud registripidaja kaudu taotlus domeeni registreeringu uuendamiseks. Küsimuste korral külastage meie teavituslehte www.internet.ee või võtke ühendust akrediteeritud registripidajaga, kelle nimekirja leiate samuti teavituslehelt.

Eesti Interneti SA on Vabariigi Valitsuse ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) poolt asutatud organisatsioon, mille eesmärk on Eesti .ee maatunnusega tippdomeeni haldamine. Domeenireeglid ja -tasud .ee, pri.ee, com.ee,fie.ee ning med.ee osas kinnitab konsensusliku otsusega Eesti Interneti SA 6-liikmeline nõukogu, mille pooled liikmed nimetab ITL ja pooled riik.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi