Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Täna hakkas kehtima uus Eesti domeenikord

Täna, 5. juulil 2010 hakkas kehtima uus Eesti domeenikord, mida markeeris esimese eraisiku .ee domeeni registreerimistaotluse esitamine majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi poolt. Uus domeenikord muudab Eesti maatunnusega .ee domeenid senisest oluliselt kättesaadavamaks. Eesti maatunnusega domeeni saavad registreerida nii eraisikud kui ka välismaa isikud, üks isik saab registreerida mitu domeeni. Domeenide kaaperdamisjuhtumitega asub tegelema sõltumatu organ.
Uuele domeenikorrale ülemineku käigus:
- .ee tippdomeeni haldamise võtab EENetilt üle Eesti Interneti SA;
- eraisikud saavad võimaluse registreerida .ee domeeninimesid;
- välismaa isikud saavad võimaluse registreerida .ee domeeninimesid;
- ühel isikul on võimalik registreerida mitu .ee domeeninime;
- domeeninimede registreerimine hakkab toimuma kahetasemeliselt, see tähendab, et registreerijate teenindamine on Eesti Interneti SA poolt delegeeritud registripidajatele. Registripidajate nimekiri on avaldatud Eesti Interneti SA veebis;
- domeeninimedele kehtestatakse regulatiivne tasu. Tasu suurus registreerijale määratakse registripidajate poolt vabaturul arvestades konkurentsi. 

Registripidajad hakkasid taotlusi vastu võtma ja taotlused on tänase seisuga registripidajate juures. Keskregistrisse jõuavad taotlused homse tööpäeva jooksul. Mõned registripidajad ei saanud kahjuks ühendust Eesti Interneti SA infosüsteemiga. Seda põhjustas viga Interneti marsruutimistabelis, mis ei sõltunud ei Eesti Interneti SA-st ega registripidajatest. Kahetasemelise mudeli eripära tõttu peatas EIS võrdse kohtlemise tagamiseks ajutiselt taotluste keskregistrisse vastuvõtmise kõigilt registripidajatelt, et nende registripidajate kliendid, kellel ühendustes esines vigu, ei satuks teistega ebavõrdsesse seisu. Tööpäeva lõpuks olid ruutinguvead parandatud ja ühenduste täiendav testimine lõppemas. 
Registripidajad saadavad taotlused keskregistrisse homse tööpäeva jooksul, kui keskregistrisse saatmine jälle avatakse.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi