Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Tänavune Interneti Päev võtab luubi alla valimiste mõjutamise ja interneti tuleviku

Eesti Interneti Sihtasutus (EIS) kutsub osalema tänavusel Interneti Päeval, mille seekordseks tunnuslauseks on "Kas sellist Internetti me tahtsimegi?". Üritus toimub 10. aprillil algusega kell 9.30 värskelt avatud Poco Labis. Päeva juhib tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa.
Tänavune Interneti Päev võtab luubi alla valimiste mõjutamise ja interneti tuleviku
Interneti Päev toob kokku Eesti internetikogukonna ja valdkonna huvilised, et anda läbi arutelude panus interneti arengusse. Sel aastal võetakse luubi alla valimiste mõjutamine, interneti olevik ja tulevik ning AI võimalused globaalsete probleemide lahendamisel. 

Päeva alustab paneelarutelu "Andmed viivad valimisvõiduni!?". Arutelu on ajendatud peagi eesootavatest Euroopa Parlamendi valimistest, mis paneb meist paljud mõtlema selle üle, kas ja kuidas soovitakse meie valikut ühele või teisele poole kallutada. Räägime koos ekspertidega, milliseid võtteid ja andmeid selleks kasutatakse, kui suurt rolli mängib selles internet ning kas sellel kõigel on lõplikule otsusele ka reaalne mõju.

Vaatame koos aruteluga "Kas sellist Internetti me tahtsimegi?" interneti olevikku ja tulevikku. Interneti avarustest infot otsides saame vastuseks äärmiselt optimeeritud ja personaliseeritud tulemused. Lisaks on meie sotsiaalmeedia kanalite kasutust hakanud mõjutama nende omanike meeleolu muutused või hoopistükkis tasuliseks muutumine. Kellele kuulub sellises olukorras aga usalduskrediit, milliseks kujundame sotsiaalmeedia ja interneti tuleviku ning kes on selle kõige suuremad suunajad? Leiame vastused just neile ja paljudele teistele küsimustele.

Kindel on aga see, et tulevik on AI nägu. Arutelu "AI abiga maailmameistriteks?" avab kuulajatele tehisaru poolt pakutavate võimaluste mitmekesisuse ja mõju. Räägime ka sellest, kas peaksime võtma õppetunde tiigrihüppe edust ning kavandama uut AI hüpet? Kuidas viia uudse tehnoloogia võimalused kõigi ettevõtete ning inimesteni, et selle magusaid vilju üheskoos nautida? Saame teada juba peagi.

Interneti Päeva paneelarutelusid rikastavad tutvustused projektidest - TalTechi "KüberTalendid ja neid toetavad õpetajad" ning Tartu Ülikooli "KüberTiigrid: Tütarlaste küberõppe motivatsioon ja saavutused". Tegemist on EISi poolt eelmisel aastal toetatud tegevustega.

Interneti Päeval osalemine on kõigile huvilistele tasuta. Loe pikemalt ning registreeru üritusele kodulehel päev.internet.ee

Vaata Inteneti Päeva salvestust siit:


Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi