Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Tasuta alamdomeenide registreerimine

Eesti Interneti SA tutvustab alates tänasest oma kodulehel tasuta alamdomeene pakkuvaid lahendusi. Tasuta alamdomeene on võimalik registreerida eraisikutel ning haridus-, teadus- ja kultuuriasutustel

Eraisikutele on tasuta alamdomeeni registreerimise võimalus loodud domeenide era.ee ning eesti.ee alla. Haridus-, teadus- ja kultuuriasutustel on tasuta võimalik domeene registreerida läbi EENeti (Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrk) domeenide edu.ee, lib.ee, org.ee ning vil.ee alla.

Domeenireeglite kohaselt on alamdomeen tippdomeenist .ee vasakule jääv punktiga eraldatud tähis. Tippdomeeni alla saab registreerida vabalt valitud arvu alamdomeene. Näiteks võiks Eesti Interneti SA KKK asuda lehel http://kkk.internet.ee. Erinevalt ülddomeenidest, mida haldab Eesti Interneti SA, haldavad alamdomeene konkreetsete domeenide omanikud. Alamdomeene saab domeeni omanik kasutada näiteks temaatiliste alamlehtede tegemiseks. Samas võib domeeniomanik pakkuda nii tasulist kui tasuta võimalust enda domeeni alla alamdomeen registreerida.

Täpsemalt loe http://www.internet.ee/domeenireeglid/tasuta-alamdomeenid


Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi