Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

tiigrihüpe.ee registreerimisega toodi .ee domeenil käibele täpitähed

Täna, 13. juunil kell 12.00 toodi .ee domeenil käibele täpitähed ä, ö, ü, õ, š ja ž, millega kaeti Eesti rahvusdomeeni all kogu tähestiku ulatus. Sündmust märkis sümboolselt domeeni tiigrihüpe.ee registreerimine Tiigrihüppe Sihtasutuse poolt.

„Täpitähtedega .ee domeeninimede käibeletoomine on oluline seetõttu, et sellega katame Eesti rahvusdomeeni all kogu tähestiku ulatuse,“ ütles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts. „Meil on vaga hea meel, et just tiigrihüpe.ee oli domeen, millega täpitähtedega .ee nimede registreerimine avati. Ehkki eestlastele sümboliseerib tiigrihüpe eeskätt e-riigi arengut, on selle algne tähendus seotud Aasia majandushiidude kiire kasvu ja eduga. Seos tuleneb asjaolust, et mitte ladina tähti sisaldavad ehk nn IDN domeenid toodi esmakordselt käibele Taiwanil.“

„Kahtlemata on nüüd Eesti üldhariduskoolidel meiega mugavam suhelda ja meil jääb veebiaadressi öeldes ära vajadus alati lisada, et tiigrihüpe kirjutatakse y-ga. Nii et võitjaks on kindlasti mõlemad pooled,“ ütles Tiigrihüppe Sihtasutuse juhataja Enel Mägi.

Täpitähtedega domeen tiigrihüpe.ee registreeriti registripidaja Elkdata OÜ juures.

Alates kella 12.00 said registripidajad esitada Eesti Interneti SA-le täpitähtedega domeeninimede registreerimise taotlusi. Esimese 15 minutiga registreeriti 411 täpitähtedega domeeninime, käesolevaks hetkeks on registreeritud umbes 460 täpitähtedega domeeninime. Esimesed 10 täpitähtedega domeeninime olid äri.ee, sülearvuti.ee, käsipall.ee, töö.ee, lemminkäinen.ee, tööaeg.ee, büroomööbel.ee, üritusturundus.ee, kännukas.ee ning jürgens.ee.

Täpitähtedega domeeninimede reserveerimine ja registreerimine on vabatahtlik. Täpitähtedega domeeninimede registreerimisel kehtib domeeni registreerimise tavatasu, mille kehtestab lõpptarbijale registripidaja. 

Eesti Interneti SA on Vabariigi Valitsuse ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) poolt asutatud organisatsioon, mille eesmärk on Eesti .ee maatunnusega tippdomeeni haldamine. Domeenireeglid ja -tasud .ee, pri.ee. com.ee, fie.ee ning med.ee osas kinnitab konsensusliku otsusega Eesti Interneti SA 6-liikmeline nõukogu, mille pooled liikmed nimetab ITL ja pooled liikmed riik.


Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi