Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Tsoonifail on täienenud litsentsitingimustega

Eesti Interneti SA täiendas enda .ee tsoonifaili litsentsitingimusi. Tegemist on täiendustega, mis on tehtud Rootsi registri eeskujul, suurendab kasutajasõbralikkust ning aitab panustada ühiskonda.
Tsoonifail on täienenud litsentsitingimustega
Tsoonifail on enda olemuselt tekstifail, mis sisaldab infot domeeninime ja sellega seotud teenuste, sh nimeserverite, kohta. Avatud tsoonifail suurendab .ee nimeruumi avatust ning aitab kaasa Eesti interneti arengule, võimaldab andmeid analüüsida, kasutada teadusuuringutes ja ettevõtluses ning arhiveerida olulisemaid veebilehti.

Tsoonifail on alati olnud autoriõigustega kaitstud ja kõik õigused on kuulunud Eesti Interneti SA-le.  Otsustasime tsoonifailile lisada kasutusloa ehk litsentsi CC BY 4.0, mis võimaldab autoril oma loomingut paindlikult kaitsta.

Vastav litsents on väga mugav ka kasutajatele - see lubab tsoonifaili jagada, ümber teha ja kohandada ning kasutada seda ka ärilistel eesmärkidel, kuid teatud tingimustel. Eesti Interneti SA ei loovuta täielikult oma õigusi ja vastavalt litsentsitingimustele tuleb kasutajal viidata alati tsoonifaili autorile, litsentsile ning märkida ka tsoonifailis tehtud muudatusi. Seejuures ei ole vaja tasuda aga autoritasusid.

Litsentsitingimuste rikkumisel on Eesti Interneti SA-l õigus blokeerida vastav IP aadressi ligipääs tsoonifailile ja tühistada isiku õigused tsoonifaili edaspidiseks kasutamiseks. Seega enne, kui tunned huvi jagada teistega tsoonifaili andmeid, kontakteeru  meiega info@internet.ee ning tutvu .ee tsoonfailiga meie kodulehel https://www.internet.ee/domeenid/ee-tsoonifail

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi