Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Üks maailm, üks internet @ICANN55

Rahvusdomeeni vaatenurgast on konverentsil olulised teemad näiteks kahe- ja kolmetähelised geograafilised nimed uute rahvusvaheliste ülddomeenide vaatenurgast (.est) ning loomulikult päev pühendatud turvalaiendusele DNSSEC.

Domeeninduse ja Interneti valdkonnaga seotud kogunevad taas rahvusvaheliselt domeenindust haldava ICANNi konverentsile. ICANNi konverentsid toovad üle maailma kokku rahvusdomeenide – ja rahvusvaheliste ülddomeenide haldajaid (näiteks .cloud), registripidajad, valitsuste esindajad, tehnilise kogukonna ja huvilised. ICANNi hüüdlause on “üks maailm, üks internet”.  

Palju kõneainet pakkuv teema on geograaflised nimed, kahetähelised riigikoodid ning riikide ja territooriumide nimed. Seni on kahetähelised tippdomeenid reserveeritud rahvusdomeenideks, kuid uute rahvusvaheliste ülddomeenide lisandumisega on tekkinud diskussioon, kas hetkel mitte kasutamata nimekujud peaks olema endiselt reserveeritud või peaks need laskma vabaks. Kel on õigus otsustada selle üle, kas tulevikus tekkida võivatele riikidele jäävad kasutada kahetähelised koodid? Sama diskussioon käib ka kolmetäheliste geograafiliste nimede kohta. Selles voorus oli Eesti kolmetäheline tunnus .est reserveeritud nii öelda Eestile ning Google seda registreerida ei saanud, kuigi taotluse esitas. Kas järgmises uute rahvusvaheliste tippdomeenide taotlusringis peaks olema teistel võimalus see äri tegemiseks registreerida? 

Turvalaiendusel DNSSEC on oma päev nagu alati. Riigid jagavad oma kogemusi turvalaienduse juurutamisest, arutatakse selle laienma rakendamise võimalusi ja viise.

Päevakavad ning lisainformatsiooni leiab SIIT.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi