Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Uue korra järgi registreeritud domeenide arv ületas 40 000

Täna, 4. jaanuaril 2011 ületas uue korra järgi registreeritud domeenide arv Eesti Interneti SA registris 40 000. 5. jaanuaril 2011 lõppeb 6-kuuline üleminekuperiood, mil inimestel on võimalus oma enne 5. juulit 2010 vana korra järgi registreeritud domeen ümber registreerida.
„Domeenireformi üks eesmärke on registri korrastamine, kuna register sisaldab väga suures hulgas 18 aasta jooksul sinna kogunenud, kuid enam mitte kasutuses olevaid ehk nn zombi domeene. Homme õhtuks, kui lõppeb kuuekuuline ümberregistreerimisperiood on selge, kui palju .ee domeene on reaalselt kasutuses ja kui suur osa vana registri mahust on sinna jäänud zombid,“ ütles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts. „Tänaseks on korrastatud registris kokku 40 000 domeeni, millest ümberregistreeritud vanu on 30 000. Igapäevaselt registreeritakse ümber suurusjärgus 500 domeeni, viimastel nädalatel umbes 900 domeeni,“ lisas Kauts.

„Spekuleeritud on ka teemal kui paljud inimesed on riigi tippdomeenilt .eu peale üle kolinuid, kuid arvutused näitavad, et see arv on marginaalne, vähem kui 900 nime,“ lisas Kauts.

Mitte kasutuses olevate domeenide seas on hulk väärtuslikke domeene, mille uuesti registreerimise ja kasutusele võtu vastu tuntakse suurt huvi. Ümberregistreerimata domeenide suhtes alustatakse 5. jaanuaril 2011 kustutusmenetlust, mille tulemusena domeenid muutuvad vabaks. Kustutusmenetluse tulemusena lakkavad domeeniga seotud e-postiaadressid ja kodulehed töötamast. Kustutusmenetluse lõpuks kustutatakse domeen registrist ja selle registreerimine muutub kõigile sooviajtele vabaks. „Kustutusmenetlus on kliendisõbralik ja esimesed 30 päeva on aegumisperiood, mille käigus avalikus domeeniregistris tehakse nime juurde märge "kustutamisel", kuid domeen on veel kasutatav. Seejärel veebruaris muutub domeen mitteaktiivseks ja sellega seotud koduleht ja e-postiaadress lakkavad töötamast. Alates aprilli algusest ümberregistreerimata domeenid vabaks kõigile soovijatele ja neid on võimalik „kes ees, see mees“ printsiibi järgi üldises korrras registreerida,“ selgitas Kauts.

Soovitame ümberregistreerimisega kiirustada, kuna kuuekuuline ümberregistreerimisperiood lõppeb homme.

Eesti Interneti SA on Eesti Internetikogukonda esindav ja Eesti maatunnusega domeeninimesid haldav organisatsioon, mille ülesanneteks on Eestiga seotud tipptaseme domeeninimede haldamine ning nende registreerimise korraldamine, Eesti internetikogukonna esindamine piiriüleses internetikogukonnas, sealhulgas Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN)-is, Eesti maatunnusega domeenininimede reeglite ja tasude kehtestamine ning domeeninimede infosüsteemide ja registrite pidamine ning nende kättesaadavuse, usaldusväärsuse ja turvalisuse tagamine.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi