Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Uued Domeenireeglid

Eesti Interneti SA avaldas koostöös Internetikogukonnaga valminud uued Domeenireeglid

Eesti Interneti SA avaldas uued Eesti Domeenireeglid, mis on Eesti Interneti SA poolt läbiviidava Eesti .ee maatunnusega domeeni korralduse uuendamise keskne osa.

Rääkides uutest domeenireeglitest ütles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts, et reeglid võimaldavad viia Eesti tippdomeeni haldamise vastavusse Euroopa Liidu tavadega, parandada domeeni kättesaadavust ja turvalisust. Kauts rõhutas kõige enam turvalisuse tagamise vajadust. Senised reeglid on restriktiivse iseloomuga, registreerijate ring on piiratud ainult Eesti juriidiliste isikutega. Uus kord on liberaalne, kus domeen on kättesaadav ka välismaa juriidilistele ja füüsilistele isikutele, võimalike registreerijate ring on oluliselt suurem. „Turvalisuse seisukohalt tahan rõhutada vajadust tagada registreerija poolne vastutus domeenide eest. Julgen väita, et selle poolest oleme nüüd maailmas esimeste seas.“ ütles Kauts ja lisas, et kõrget turvalususe taseme saavutamine sai võimalikuks tänu meie hästi arenenud avaliku võtme infrastruktuurile.

Reeglid valmisid põhjaliku töö tulemusena koostöös Internetikogukonna esindajatega, sealhulgas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, CERT Eesti, EENet, Pangaliit, Patendivolinike Selts, Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) liikmesfirmad. Domeenireeglite koostaja oli jurist Tõnu Metsäär Waldrand Õigusbüroost.

Uute reeglitega saab tutvust teha siin.


Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi