Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Uute domeenide arv ületas 3000

Täna registreeriti 3000 .ee-lõpuline domeen pärast uuele domeenikorrale üleminekut 5. juulil 2010. Domeeni veebikino.ee registreerimistaotlus jõudis registripidaja vahendusel Eesti Interneti SA-sse kell 11.07.
„Tulemused näitavad, et Eesti märk Internetis, .ee domeen kogub üha enam populaarsust“ ütles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts. „Näib, et isegi väljas valitsev suur palavus ei heiduta inimesi soovitud .ee nime registreerimiseks taotlusi esitama“.

Võrdluseks, vana korra järgi registreeriti aastas 10 000 domeeni. See tähendab, et uue avatud domeenikorra järgi on pooleteise nädalaga saavutatud kolmandik vana korra aastasest registreeringute mahust.

Domeeni veebikino.ee registreerija Siim Karutoom ütles, et ta on väga rahul uuele domeenikorrale üleminekuga ja sai nüüd eraisikuna soovitud domeeni ära registreerida. „Soovin luua filmiportaali. Olen ka ettevõtja, kuid minu firmal oli juba üks domeen registreeritud ja vana korra järgi ei olnud mul võimalik filmiportaali jaoks teist domeeni saada“. Karutoom lisas, et peab domeeni tasu suurust mõistlikuks, kuna .com ja .net domeeniga samal tasemel väga madal tasu soodustaks liigselt .ee domeenide spekulatiivsetel eesmärkidel tagavaraks registreerimist.

Vana korra järgi registreeritud domeenide ümberregistreerimisi on tänase seisuga 227.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi