Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Vaata Arvamusfestival 2017 teema "virtuaalne reaalsus versus reaalsus" arutelu videot 

.ee korraldas 2017 Arvamusfestivalil arutelu ""Virtuaalne reaalsus vs reaalsus - kas ja kui erinevad peaksid olema reeglid Internetis?" Kui virtuaalses ja reaalses maailmas vastutab teoorias inimene ise, siis kes vastutab kui kuriteoga saab tulevikus hakkama tehisintellekt, ja kes vastutab siis, kui külmkapp tellib palgamõrvari?
Öeldakse, et internetis peab anonüümsus olema absoluutne, virtuaalne identiteet on midagi erinevat päris identiteedist. Kas see on nii? Kui virtuaalses ja reaalses maailmas vastutab teoorias inimene ise, siis kes vastutab, kui kuriteoga saab tulevikus hakkama tehisintellekt, ja kes vastutab siis, kui külmkapp tellib palgamõrvari? Kas virtuaalse ja reaalse maailma piirid on samad? Mis piirid? Ühiskondlike normide? Seadusliku ja mitteseadusliku? Miks on reaalmaailmas lihtsam laimata ja olla julgem?

Arutlesid prof. Tanel Tammet (TTÜ tarkvarateaduste instituut), Jörgen Matsi (psühholoog), Jaanus Tehver (vandeadvokaat, advokaadibüroo Tehver ja Partnerid) ja Birgy Lorenz, PhD (Küberolümpia projektijuht, TTÜ).


Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi