Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Domeen e.ee soetati rekordilise 220 000 euro eest

Eesti Interneti Sihtasutus (EIS) on alates möödunud aastast toonud turule reserveeritud ning ühemärgilisi .ee domeene. Hiljuti lõppenud domeenioksjonilt leidis  e.ee endale uue omaniku rekordilise summa eest – seega on tegemist läbi aegade kõige kallima EISi poolt turule toodud domeeniga.
Domeen e.ee soetati rekordilise 220 000 euro eest

Eesti Interneti SA reserveeris ja blokeeris 2011. aastal mitmed .ee domeenid, nende hulgas ühemärgilised, Eesti kohanimedega ning riikide nimedega aadressid. Paljud reserveeritud domeenid leidsid 12 aasta jooksul küll uue omaniku, kuid domeenid, mida selle aja jooksul ei registreeritud, muutusid kättesaadavaks kõigile .ee nimeressursist huvitatud inimestele. Domeen e.ee leidis hiljuti lõppenud oksjonil endale omaniku rekordilise 220 000 euro suuruse võidupakkumisega, möödudes sellega eelmisel aastal püstitatud rekordist enam kui viie kordselt.

Turule jõudvate domeenide oksjonist saadud tulu suunab sihtasutus Eesti interneti tõhusamaks ja turvalisemaks muutmiseks. Ees on ootamas pilveteenuse rakendamine ja turvalisust tagavate DNSSEC ja DANE teenuste arendamine ning levitamine. Lisaks toetab Eesti Interneti SA igal aastal oksjonilt saadud tuludega projekte, mille abil suurendatakse ühiskonnas IT-alaseid teadmisi.

Eesti Interneti Sihtasutuse juhatuse liikme Heiki Sibula sõnul on domeenioksjoni näol tegemist ajaloolise sündmusega: “On selge, et Eesti maatunnusega .ee tippdomeen on jätkuvalt populaarne ning usaldusväärne. Ühemärgilised domeenid annavad ainukordse võimaluse saada silmapaistva aadressi omanikuks, mistõttu on need atraktiivsed üle kogu maailma. Seejuures annavad oksjonil osalejad panuse ka Eesti interneti arengusse.”

Eesti Interneti Sihtasutus haldab maatunnusega .ee tippdomeeni ning esindab Eesti internetikogukonda. Reserveeritud ja blokeeritud domeenid jõuavad oksjonile Oksjonikeskkonna https://auction.internet.ee/ vahendusel piiratud gruppidena avatud pakkumistega kuni 1. juulini 2024. Järgnevatel nädalatel jõuavad oksjonile teiste seas aadressid d.ee ja x.ee, kogu oksjonikava on leitav siit.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi