Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Võimalust päikesetõusu perioodil oma domeeninimi reserveerida kasutasid mitme tuntud kaubamärgi omanikud

Esmaspäeval lõppes kolm nädalat kestnud päikesetõusuperiood, mille jooksul kaubamärkide- ja ärinimede omanikel ning eraisikutel oli võimalus täpitähti sisalduvaid domeeninimesid eelnevalt reserveerida. Taotlusi laekus 41, millest rahuldati 33, seal hulgas õhtuleht.ee, kõu.ee, kuldnebörs.ee, kangasjanööp.ee, jänks.ee, tiigrihüpe.ee.
„Esitatud taotluste hulk näitab, et ettevõtted näevad .ee domeenides väärtust ja soovivad oma nimesid kaitsta,“ ütles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts. 

Eesti Interneti SA-le laekunud 41 taotlusest 15 puhul tugineti kaubamärgile, 21 taotlust esitati ärinime kujulisele ning 5 taotlust isikunime kujulise täpitähtedega domeeninime reserveerimiseks. Praeguseks on Eesti Patendivolinike Seltsi poolt kontrollitud kõik 41 taotlust. Esitatud taotlustest rahuldati 33.

„Suurem osa esitatud taotlustest rahuldati, peamiseks taotluste tagasilükkamise põhjuseks osutus, et taotletav domeeninimi ei langenud kokku taotleja varasema õigusega või ei olnud taotleja õigustatud iseseisvalt vastavat taotlust esitama“ märkis Eesti Patendivolinike Seltsi juhatuse liige Almar Sehver. Seltsi liige Indrek Eelmets täiendas, et „Perioodi lõpupoole laekus enam korrektseid taotlusi, kuid siiski esitati ka mõned tähtaega ületavad reserveerimistaotlused“.

Lisainformatsiooni leiab aadressilt lubatud.internet.ee.

Reserveerimise perioodil alates 06.06.2011 kuni 12.06.2011 kannab Eesti Interneti SA Eesti Patendivolinike Seltsi poolt kontrollitud domeeninimed reserveeritud domeeninimede nimekirja. Eesti Patendivolinike Seltsi poolt läbi viidud kontrollimenetluse tulemusena reserveeritud domeeninimede nimekirja kantud domeeninime on taotlejal võimalik domeeninimena üldiseid reegleid järgides registreerida alates 13.06.2011 kuni 31.12.2011. Reserveeritud domeenide nimekiri on leitav www.internet.ee. 

Järgmisel esmaspäeval, 13. juunil 2011 kell 12.00 tulevad .ee domeeni all käibele täpitähed ja kõigil soovijatel on võimalik täpitähti sisaldavaid .ee domeene „kes ees, see mees“ printsiibil registreerida. Lisanformatsioon lubatud.internet.ee.

Täpitähtedega domeeninimede reserveerimine ja registreerimine on vabatahtlik. Täpitähtedega domeeninimede registreerimisel kehtib tava domeeni registreerimise tasu, mille kehtestab lõpptarbijale registripidaja. 

Eesti Interneti SA on Vabariigi Valitsuse ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) poolt asutatud organisatsioon, mille eesmärk on Eesti .ee maatunnusega tippdomeeni haldamine. Domeenireeglid ja -tasud .ee, pri.ee. com.ee, fie.ee ning med.ee osas kinnitab konsensusliku otsusega Eesti Interneti SA 6-liikmeline nõukogu, mille pooled liikmed nimetab ITL ja pooled liikmed riik. 

Eesti Patendivolinike Selts (EPS) on Eestis tegutsevaid patendivolinikke ühendav organisatsioon, mille üks eesmärk on edendada tööstusomandi õiguste (nt kaubamärgid ja patendid) kaitse valdkonda Eestis. EPS-i kuulub 45 patendivolinikku erinevatest patendi- ja advokaadibüroodest. Täpitähtedega domeeninimede reserveerimise taotlusi kontrollivad EPS-i liikmed Indrek Eelmets, Ingrid Matsina, Riina Pärn ja Almar Sehver.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi