Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Võtame Arvamusfestivalil luubi alla e-tõendid ja digikukru
10. augustil algusega kell 16.00 toimuval arutelul " Kas e-tõendid teevad meist digitoote?" avame kuulajatele e-tõendite olemust, nende kogumist ning kasutamist tänapäevases kohtupidamises. Digitõendite võidukäik on ajendatud meie igapäevasest digitaalsest jalajäljest, mis mõnel juhul võib saada ka määravaks asitõendiks kohtuotsuse tegemisel. E-tõendite jagamisel tehakse aina enam ka koostööd erinevate asutuste ja riikide vahel, seega on tõendite kogumine muutunud aina kiiremaks ja tõhusamaks. Arutelu modereerib Soraineni vandeadvokaat Albert Linntam ning panelistidena astuvad üles vandeadvokaat Jaanus Tehver, Tartu Ülikooli võrdleva õiguse lektor Mario Rosentau ja riigiprokurör Sigrid Nurm.
Kell 18.00 arutleme paneelis "Kas digikukrus peitub õnn ja armastus?" aga üle-Euroopalise digikukru teemal. Digikukru näol on tegemist digilahendusega, mis toob ühele platvormile kokku erinevad dokumendid, et lihtsustada nende jagamist ning kasutamist. Milliseid võimalusi see meile loob, kuidas aitavad selle arengusse kaasa Eesti spetsialistid ja eksperdid ning millised on sellega kaasnevad väljakutsed? Lisaks räägime ka sellest, milliseid uksi avab digikukru loomine meie jaoks tulevikus - kas oleme valmis ambitsioonika digieuro kasutamiseks ning millisteks diskussioonideks peame selle valguses valmis olema. Tehnoloogiaajakirjaniku Henrik Roonemaa modereerimisel asutvad panelistidena üles Mattias Lass (Cybernetica), Rainer Olt (Eesti Pank) ning Riho Kurg (elektroonilise identiteedi ekspert).
- Arutelu otseülekannet saab jälgida siit.
Arutelud toimuvad 10. augustil Digipõllu arutelualal ning nendest on võimalik osa võtta ka videoülekande vahendusel Eesti Interneti Facebooki lehel. Üritusel osalemine on kõikide huvilistele tasuta, rohkem info ning kogu festivali programm on leitav lehelt arvamusfestival.ee.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
Uudised
Eesti Internet
EIS ja Videoõps toovad sinuni DNS teemalise videoseeria
Mis on DNS? Kuidas see töötab? Ning mis juhtub, kui internet läheb ära? EIS ja Videoõps ühendasid jõud, et rääkida, kuidas internet toimib, kes seda juhib ning kuidas luua endale päris oma koduleht. Seda kõike läbi praktiliste ja eluliste näidete.
Sündmus
Arvamusfestival
VAATA OTSE: Internetiarutelud Arvamusfestivalil 7. augustil
Eesti Interneti SA kutsub arutlema tänavusel Arvamusfestivalil. Oleme üritusel esindatud kahe põneva ning sisuka teemaga reedel, 7. augustil arutelualal "25 Võim ja vastutus".
Uudised
Statistika
AI, kasiinod ja rent: uued trendid .ee domeeninimedes
Eesti rahvusdomeen tegi 2026. aasta teises kvartalis erakordselt tugeva kasvu. Kokku registreeriti sel perioodil enam kui 20 000 uut .ee domeeni. Kiire kasv aitas registril jõuda juuli alguses ka märgilise verstapostini ehk .ee registreeringute arv ületas esmakordselt 200 000 piiri.
Kommentaarid