Uudised, sündmused ja blogi
Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.
EIS avaldab alates 5. juulist .ee tsoonifaili
Suurendame .ee nimeruumi avatust ning avalikustame .ee tsoonifaili, mis on sisuliselt tekstifail domeeninime ja nimega seotud teenuste informatsiooniga. Tsoonifailis sisalduvaid andmed olid senini kättesaadavad üksikpäringutena läbi domeeniotsingu WHOIS, faili avamisega on need alates 5. juulist kättesaadavad kogumina.
Tsoonifaili avalikustamine aitab kaasa Eesti interneti arengule, võimaldab neid andmeid analüüsida, kasutada teaduses, uuringutes ja ettevõtluses ning arhiveerida olulisemaid veebilehti. Näiteks saavad pangad pidada paremini järelevalvet võimalike õngitsemiste ja kirjavigade ärakasutamise eesmärgil tehtud registreeringute üle. Samuti on nutikad domeeninimede generaatorid ja DNSi põhised tulemüürid teenuste näited, mille arengule tsoonifaili avamine kaasa aitab.
Registrid nagu e-äriregister, kaubamärgi- ja TLS-sertifikaatide register jne võimaldavad saada ülevaate ka tsoonis olevatest domeeninimedest. Samuti muudab turvalaiendus DNSSec internetis liiklemise turvalisemaks, kuid võimaldab samal ajal aga ka kaardistada tsoonis olevad domeeninimed. Need erinevad võimalused on teinud tsoonifaili tehniliselt võimekamatele internetikasutajatele kättesaadavaks.
Tsoonifail ei sisalda konfidentsiaalset teavet, samuti ei ole enam võimalik leida tsoonifailis olevate domeenide kohta isikuandmeid avalikust domeeniotsingust WHOIS. Samuti ei pruugi tsoonifail olla ammendav .ee domeenide nimekiri. Kui domeen on registreeritud ilma nimeserveri kirjeteta või kirjed olemasolevalt domeenilt eemaldatud, siis seda tsoonifailis ei ole. Selliselt on uusi kaubamärkide või kampaaniate nimede kujulisi domeene, mida ei ole soovi kohe avalikustada, võimalik jätkuvalt registreerida. Kui sul on nimeserverite lisamise kohta küsimusi, pöördu oma registripidaja ehk teenusepakkuja poole. Failis ei ole ka peatunud ja kustuvaid .ee domeene.
Tsoonifaili, sh pri.ee, com.ee, fie.ee ja med.ee alamtsoonid, saab tervikuna alla laadida alates 5. juulist 2019 AXFR protokolli kaudu.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi

uudised
internet
EIS kuulutas välja toetusvooru internetialaste uurimuste ning noorte IT-teadlikkuse tõstmisega seotud projektidele; tähtajaks 1. märts 2023
Konkursi eesmärgiks on innustada interneti ja domeeninimede alaste teadus- ja uurimistööde tegemist, mis aitaksid kaasa internetialaste süvateadmiste edendamisele. Samuti tõsta noorte teadlikkust ja huvi IT vastu ning tuua noorteni kõik valdkonnaga seotud päevakajalised ja tulevikkuvaatavad teemad.

uudised
internet
Rahvusdomeenide (.ee) koguarv kasvas 2022. aastal 4.7%
Kui palju uusi .ee aadresse möödunud aastal registreeriti,kui paljudest loobuti ning kuidas jagunevad rahvusdomeenid era- ja juriidiliste omanike vahel? Siin põgus ülevaade meie viimase aasta tulemustest.

uudised
internet
Samm-sammult: kuidas käib .ee domeeni omanikuvahetus?
Kuna aeg-ajalt küsitakse meilt, milline on kasutusel oleva .ee veebiaadressi üleandmise protseduur, siis vaatamata sellele, et kõik .ee-sse puutuv on kirjas domeenireeglites, kirjutame selle siin all ühe näite varal lahti.
Kommentaarid
555
555
555
555
555