Uudised, sündmused ja blogi
Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.
Eesti noorte küberkaitse meeskond lõpetas võistlusel "CyberPatriot" Plaatinum-liiga poolfinaalis
"CyberPatriot" on Ameerika Ühendriikide suurim noortele suunatud küberkaitse võistlus, milles osales 2018-2019 hooajal peaaegu 6400 meeskonda ehk 31000 põhikooli ja gümnaasiumi õpilast üle maailma. Eesti meeskond lõpetas võistluse 117. kohaga.
"Võistlusel on mitmeid alavoore, milles meie noored püsisid alati headel kohtadel, lõpetati 117. kohaga, mis näitab, et nad on maailmas 1.8% parima meeskonna hulgas.. Esimese korra kohta on see imetlusväärne tulemus," sõnas meeskonna treener Taavi Eomäe. "CyberPatriot" võistlus on üles ehitatud ülesannetele, mis aitavad arendada oskuseid kaitsta suurkorporatsioonide arvutivõrke. Võistlusel oli vajalik aru saada erinevatest virtuaalsetest kohtvõrkudest, tunda IPv4 protokolli ja seadistada keerukaid võrke, mis peavad turvaliselt töökorda jääma ka siis kui osa on rünnaku all. Samuti puhastati erinevaid operatsioonisüsteeme nagu Windows (8.1, 10, Server 2016) ja Linux (Debian 8, Ubuntu 14 ja 18) pahavarast, otsiti ja parandati turvavigu, uuendati tarkvara. Ülesannete seas oli ka veebitarkvara puhastamine pahavarast, mis on samuti olnud Eesti küberkaitse alase suurvõistluse "KüberNaaskel" üheks ülesandeks.
Eesti meeskonda kuulusid:
- Jasper Rebane (Pelgulinna Gümnaasium).
- Raul Tambre (Viljandi Gümnaasium), kelle tugevaks küljeks olid Windowsi baasil operatsioonisüsteemide ja veebide paikamine.
- Mark Vainomaa (Väike-Maarja Gümnaasium) tegi väga head tööd võrgunduse ja Cisco tööriistadega.
- Karl-Joan Alesma (Viljandi Gümnaasium) esindas meeskonnas Linuxi-tundjat, kes leidis üles ülesannete koostajate kõige veidramad lõksud.
- Semjon Kravtšenko (Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium) näitas lisaks kõigele muule üles osavust kohtuekspertiisi oskuseid nõudvate ülesannete lahendamisel.
Meeskonda nõustas ja juhtis treener Taavi Eomäe (Tartu Ülikool), kes on esindanud Eestit mitmetel välisvõistlustel Saksamaast Singapurini.
Eesti meeskonna osalemist toetasid Eesti Interneti Sihtasutus, Kaitseministeerium ja TalTech.
Eesti küberkaitse alane suurvõistlus "KüberNaaskel" toimub märtsis 2019.
Lisainfo:
Birgy Lorenz, KüberOlümpia projektijuht, birgy.lorenz@ttu.ee.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi

uudised
internet
EIS kuulutas välja toetusvooru internetialaste uurimuste ning noorte IT-teadlikkuse tõstmisega seotud projektidele; tähtajaks 1. märts 2023
Konkursi eesmärgiks on innustada interneti ja domeeninimede alaste teadus- ja uurimistööde tegemist, mis aitaksid kaasa internetialaste süvateadmiste edendamisele. Samuti tõsta noorte teadlikkust ja huvi IT vastu ning tuua noorteni kõik valdkonnaga seotud päevakajalised ja tulevikkuvaatavad teemad.

uudised
internet
Rahvusdomeenide (.ee) koguarv kasvas 2022. aastal 4.7%
Kui palju uusi .ee aadresse möödunud aastal registreeriti,kui paljudest loobuti ning kuidas jagunevad rahvusdomeenid era- ja juriidiliste omanike vahel? Siin põgus ülevaade meie viimase aasta tulemustest.

uudised
internet
Samm-sammult: kuidas käib .ee domeeni omanikuvahetus?
Kuna aeg-ajalt küsitakse meilt, milline on kasutusel oleva .ee veebiaadressi üleandmise protseduur, siis vaatamata sellele, et kõik .ee-sse puutuv on kirjas domeenireeglites, kirjutame selle siin all ühe näite varal lahti.
Kommentaarid
555
555
555
555
555