Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Ettevõttenimeline veebiaadress on üle pooltel .ee domeeni omavatest Eesti ettevõtetest

2021. aastal registreeriti Eestis üle 26 000 ettevõtte ning ligikaudu 27 000 uut .ee domeeni. Kui kahte arvu võrrelda, võiks järeldada, et pea iga ettevõte registreerib ka omanimelise .ee domeeni ehk et kõik klapib. Nii see aga ei ole ning nii tulemused kui põhjused leiad pildi alt.
Ettevõttenimeline veebiaadress on üle pooltel .ee domeeni omavatest Eesti ettevõtetest
Miks ei saa uute ettevõtete arvu võrrelda samal ajal registreeritud .ee domeenide arvuga? Sest .ee domeenide hulka kuuluvad ka välismaiste ettevõtete poolt registreeritud domeenid ning eraisikutele kuuluvad domeenid. Pealegi on rida teisi juriidilisi isikuid (MTÜ-d jpt), kes samuti domeene registreerivad. Ja veel enam - üks ettevõte võib ju endale registreerida piiramatul hulgal domeene!

Kuna siin vaatleme kitsalt just Eesti ettevõtete nimedega seotud domeene, siis parema pildi saamiseks võrdlesime ettevõtlusstatistikat .ee registriga ning saime teada, et ligikaudu 60% neist Eesti ettevõtetest, kes omavad üht või enamat domeeni, on registreerinud endale ka oma ettevõtte nimega .ee domeeni.

Millest see räägib? Kindlasti sellest, et Eesti ettevõtete teadlikkus sellest, et oma ettevõtte identiteeti internetis saab kaitsta väga lihtsal ja soodsal moel, vajab kasvatamist. Loomulikult on ka teisi võimalusi (domeene, sotsmeediaplatvorme, kus olla väljas jvms), ent kui ettevõtte sihtturuks on Eesti, siis tasub oma ettevõtte nimega domeen endale registreerida.  Ühest küljest on see kõige tuttavlikum ja levinum domeen Eestis, teiseks aga annab see ettevõtjale meelerahu, et tema nimi on kaitstud. Ja et domeene registreeritakse "kes ees, see mees" põhimõttel, tasub domeen endale registreerida vahetult pärast ettevõtte loomist.

Teadlikkuse tõstmiseks tegime ka lehe sinufirmanimi.ee, kus igaüks saab järele vaadata, kas tema ettevõtte nimega .ee domeen on veel vaba ning see võimalusel endale registreerida. Sealt leiab ka .ee aadressi eelised ning kolm lühikest kogemuslugu.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi