Uudised, sündmused ja blogi
Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.
ICANN tegutseb jälle
Sel nädalal koguneb taas suur osa interneti maailmast rahvusvaheliselt domeenindust haldava ICANNi 64. konverentsile. ICANN on uue 5. aastase strateegiaperioodi lävel, "uus" andmekaitsemäärus võtab endiselt suure osa aruteludest seoses domeeniotsingus WHOIS kuvatavate andmetega ning kolmetäheliste riigikoodide (nt .est) tulevik ootab ikka lahendust.

ICANNi tegevjuht Göran Marby viitas oma avakõnes probleemile, et kogukonnas on tekkimas vale arusaam sellest, mis internet on. Internet ei ole need platvormid, mida terve maailm kasutab ja millest sõltub, vaid vahend nende platvormide kasutamiseks. 30. aasta järel on internetis toimetamas ligi 4 miljardit inimest, mis on suuresti mõjutanud seda, kuidas asju ajame, ja on neid, kes sellega rahul pole. Seetõttu soovib ICANN saada Rahvusvahelise Telekommunikatsiooni Liidu (ITU) liikmeks. ICANN peab olema seal, kus internetiga seotud arutelusid peetakse. Võrkudega seoses viskas Marby õhku nalja, et 5G pidavat maailma päästma, kuid seda pidi tegema ka juba 2G.
ICANNi juhatuse esimees Cherine Chalaby kasutas oma avakõnes Yukichi Fukuzawa tsitaati "Need, kes ei tegutse tuleviku nimel, astuvad samme tagasi; need, kes ei vaata tagasi, liiguvad tuleviku nimel." (ingl. keeles "Those who do not proceed shall go backward, and those who do not go backward shall proceed.") - ICANN on uue 5. aastase strateegiaperioodi lävel. Arvestades seda, hoiab rahvusvaheline kogukond strateegia koostamisel silma peal, sest plaanil peab olema mõõdetav plaan, kuidas seda ellu viia.
Rahvusdomeenide nagu .ee ja rahvusvaheliste ülddomeenide nagu näiteks .berlin maailmad on reguleeritud väga erinevalt. Esimestele on ettekirjutusi vähe, seevastu teistel on nõuded üksipulgi ette kirjutatud. Uue andmekaitse määrusega on domeeniotsingus WHOIS avaldatavate andmete hulk erinev. Marby mainis oma kõnes, et WHOISi andmete jaoks on vaja leida ühtne ligipääsumudel. Teemat arutatakse nii riikide valitsuste kui ka kogukonna erinevate gruppide vahel.
Seekordne konverents toimub Kobes, Jaapanis. Kobe on märgiline, sest see oli üks esimesi linnu, kes hakkas 1994. aastal kasutama domeeninime ning juba 1995. aasta maavärina ajal kasutas oma veebilehte eluliselt olulise info levitamiseks. Jaapani interneti "isa" Jun Murai tänas oma tervituskõnes Microsofti, kes Windows 95 pakkidesse lisas vajaliku tehnilise "võimekuse", mis lasi tavalistel inimestel vabamalt internetti ühenduda ilma lisa kalli tehnoloogiata. Jälgi põnevaid mõtteid Twitteris #ICANN64 alt ja ole kursis!
Konverentsi detailse päevakava leiad siit.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi

uudised
internet
Rahvusdomeenide (.ee) koguarv kasvas 2022. aastal 4.7%
Kui palju uusi .ee aadresse möödunud aastal registreeriti,kui paljudest loobuti ning kuidas jagunevad rahvusdomeenid era- ja juriidiliste omanike vahel? Siin põgus ülevaade meie viimase aasta tulemustest.

uudised
internet
Samm-sammult: kuidas käib .ee domeeni omanikuvahetus?
Kuna aeg-ajalt küsitakse meilt, milline on kasutusel oleva .ee veebiaadressi üleandmise protseduur, siis vaatamata sellele, et kõik .ee-sse puutuv on kirjas domeenireeglites, kirjutame selle siin all ühe näite varal lahti.

uudised
internet
Üks mõjuv Google’i otsinguga seotud põhjus, miks eelistada .ee domeeni
.ee on värav eestlasteni – sellest räägib tõsiasi, et igal aastal on üle poole kõikidest Eestis registreeritavatest domeenidest rahvusdomeenid ehk .ee lõpuga aadressid. Registris on tänaseks üle 153 000 .ee aadressi ja domeenide koguarv kasvab jõudsalt!
Kommentaarid