Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Interneti Päev 2018 - ideekorje!

Interneti Päev 2018 tuleb taas 29. märtsil juba neljandat korda! Mis teema paneks Sind kaasa arutlema? Anna meile teada Facebookis @eestiinternet või kommenteeri blogisse! Välja valime kolm teemat!
  1. 1. 

    IoT, bitcoinid, isesõitvad autod - buzzwords? Ehk kas targad ja uued tehnoloogiad on reaalsus või muinasjutt? 


    IoT, isesõitvad/lendavad autod, tehisreaalsus, krüptoraha. Kas see on muinasjutt (buzz) või tänane reaalsus, mis vajab kriitiliselt meie tähelepanu?

  2. 2. Mis on lubatud inimesele ei ole lubatud robotile! Robot kui asi või kui tarkvara. Seaduslikud väljakutsed nt. kas robotile on vaja puhkust või on vaja kiiremas korras maksustada ettevõtted, kes asendavad töötajad robotitega? Kas viirusega rikastatud külmutuskapi-boti võib välja lülitada kui see ründab peaministri nutirösterit - kes otsustab? Kellele kuulub rakk, mis 3D prinditakse või arvuti genereeritud lapsporno ja relvad?

  3. 3. Noored on otsustajad või kaasasõitjad? Omavastutus ühiskonnas on langenud, noored ei ole aktiivsed nt. valimistel, ei otsusta õppekava üle, ei leiuta uut, sest kõik on juba „valmis“. Kas noored on hoitud vati sees, ilma hirmu ja ohtudeta, kus on võimalik ainult „õnnestuda“ ja see on teinud nad ühidkonnas toimuva vastu pigem apaatseks?

  4. 4. Uued valuutad. Interneti feimi ja „like“de lugemine. Tänane kuulsus sünnib ja sureb Facebookis-Instragrammis ja Youtubes? Kes on moodsas maailmas eeskujud ja mis on elu mõte internetis?

  5. 5. Usud, et jõuluvana on olemas või ei? Uskumused ja väärinfo levitamine, tehnosahkerdamine (social manipulation). Mida teen olukorras, kus digiteenused (internet, domeenid, mobiilne ühendus) on häiritud? Keda usun, kellelt saan info?

  6. 6. Internet 4.0 toob endaga kaasa kiire võrgu ja masininfo liigutamise arvutite vahel. Kas domeeninimedel on tulevikku kui masinad suhtlevad omavahel otse? Kas domeen asendub tunnusega, mis on internetis igal liiklejal ja kõik toimib nagu "vana hea" telefoniraamat? Kas tavalistel inimestel on üldse vaja sellest midagi teada?

Mis teema paneks Sind kaasa arutlema?

Kommentaarid

Ceiro01.06.2018

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Cras mattis consectetur purus sit amet fermentum.

Johannes01.06.2018

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Cras mattis consectetur purus sit amet fermentum.

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi