Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Kolm tänast kuulamissoovitust: IGF2020

Interneti arutelufoorum IGF on alanud ning iga päev saavad kõik huvilised osa põnevatest paneelidest ja presentatsioonidest. Pandeemia tõttu täielikult e-kanalites toimuv globaalse mastaabiga üritus on seetõttu hõlpsalt ligipääsetav igaühele. Siit kolm kuulamissoovitust tänaseks.
Kolm tänast kuulamissoovitust: IGF2020
Täna kell 11.30-12.30 | vaata Youtube'ist
Tehnoloogia - kindlasti üks kliimamuutuse põhjustest, kuid kas ka selle lahendus?
Selleks, et hinnata tehnoloogia "rohelisust", peame kaardistama, kas tehnoloogia poolt pakutavad lahendused kaaluvad üles selle kasutuselevõtuga seotud keskkonnariskid. Vaatluse alla võetakse taastuvenergia, robootika ning tehisintellekt ja otsitakse vastust küsimustele, milline on nende kolme valdkonna globaalne jalajälg keskkonnale ning kuidas tehnoloogiate võimalikult nutikas rakendamine aitaks meil vähendada inimtegevuse osakaalu kliimamuutustes.

Täna kell 15.20-16.20 | registreeru või vaata Youtube'ist
Et võidaksid mõlemad - internet otsustajate ja kodanikkonna teenistuses
Kuidas kaasata otsustajaid ja kodanikkonda nii, et ühiskonna mitmekesisus oleks läbipaistvalt, võrreldavalt ja usaldusväärselt esindatud ka internetis? The Global Citizens’ Dialogue’i teemaks on kaasava ja kõiki osapooli esindav tuleviku internet.

Täna kell 15.30-16.30 | registreeru või vaata Youtube'ist
Värske raport - algoritmide parimad praktikad EUs
Suitsiide ennetavad videojälgimisüsteemid Saksamaa vanglates, koduvägivalla riskide hindamise lahendus Hispaanias, vähiravimeetodite hindamine Šveitsi haiglates. Lisaks klassikaline näotuvastus aga ka helid, naeratused – kõik eelpoolmainitu kuulub tänaseks algoritmide maailma ning uusi rakendusi tuleb turule pea iga päev. Paneelis tutvustatakse värsket Algoritmwatchi raportit parimatest praktikatest 16 EU riigi puhul (esindatud ka Eesti).

Loomulikult tasub pilk peal hoida kogu rikkalikul programmil ning endale sobiv teema välja valida. Head kuulamist ja kaasamõtlemist!

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi